Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Do konca roka má britská spoločnosť predstaviť kupé s karbónovým monokokom, údajne dosiahne výkon vyše 1 000 koní.
1 25.04.2019 / Marek Pokrývka

Dlhé roky tvorili segment elektromobilov najmä malé mestské vozidlá, počas ostatnej dekády sa však mnohé zmenilo. Po akumulátorovom pohone siahli okrem iného viaceré výkonné modely. Ženevský autosalón priniesol napríklad kupé Pininfarina Battista, ktoré môže mať časom plejádu súperov. Elektrický hyperšport chystá napríklad aj Lotus.

Lotus plánuje vstúpiť do rastúceho segmentu športových elektromobilov

O potenciálnych plánoch britskej automobilky sa šušká niekoľko mesiacov, teraz ich konečne oficiálne potvrdila. Počas šanghajského veľtrhu zverejnila o projekte prvé detaily. Jeho krivky ukázala na obrázku, ktorý ale žiadne konkrétnejšie rysy nezachytáva. No dozvedeli sme sa aspoň názov kupé. Pokrstené má byť ako Type 130, čo je formát použitý pri viacerých dôležitých autách značky.

Pininfarina Battista: Na stovku zdolá aj F1

Atraktívne elektrické kupé má všetky štyri kolesá poháňané stádom 1 900 koní a vďaka chorvátskej batérii ponúkne dojazd 450 kilometrov.

Lotus plánuje svoj elektromobil vybaviť karbónovým monokokom, batériou uloženou pod podlahou a pohonom všetkých štyroch kolies. Vývoj techniky má mať na svedomí firma Williams Advanced Engineering. Žiadne konkrétne parametre známe nie sú, no hovorí sa o výkone minimálne 1 000 koní. Premiéra anglickej novinky sa má odohrať ešte počas tohto roka.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×