Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpe Adria, Power fest aj preteky Porsche už najbližšie na okruhu SLOVAKIA RING

INZERCIA
Automotodróm SLOVAKIA RING sa už intenzívne pripravuje na "supervíkend" medzinárodných šampionátov cestovných vozidiel WTCR a motocyklov EWC (9.-12.5.). Akcia na našom prvom permanentnom okruhu však ponúkne predtým niekoľko zaujímavých podujatí.
2 26.04.2019 / PR článok

Prvé z nich bude už tento víkend stredoeurópsky seriál pretekov cestných motocyklov na okruhu Alpe Adria International Motorcyle Championship. Mimoriadne obľúbený šampionát navštevuje SLOVAKIA RING od otvorenia okruhu v roku 2010 a slovenské podujatie tiež otvorí tohtoročnú sezónu. Tá neskôr pokračuje do Holandska (Assen), Maďarska (Pannonia Ring), Nemecka (Oschersleben), Chorvátska (Grobnik) a Česka (Most).

Ilustračné foto 2 fotografie v galérii Ilustračné foto Zdroj: SLOVAKIA RING

1.máj bude opäť patriť stále populárnejšiemu "majálesu" Power fest, ktorý je určený pre všetkých fanúšikov rýchlych kolies, driftu a tuningu. 4. a 5. mája navštívi náš okruh vynovený seriál Porsche Sprint Challenge Central Europe so zbrusu novými okruhovými špeciálmi Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

Ilustračné foto 2 fotografie v galérii Ilustračné foto Zdroj: SLOVAKIA RING

9. až 12. máj patrí jednému z vrcholov slovenskej motoristickej sezóny: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných vozidiel v spojení s osemhodinovými pretekmi Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC.

Práve EWC, kde 17. rok štartuje aj slovenský tím Maco Racing, absolvovalo uplynulý víkend slávne podujatie 24 Heures Motos v Le Mans. Preteky dokonca navštívilo až 76 000 divákov, ktorí si vychutnali nekonečné súboje o prvú priečku medzi Honda Endurance Racing a Team SRC Kawasaki France. Od 4. hodiny sa vedenia ujal práve tím Kawasaki, ktorý sa konečným víťazstvom dostal do priebežného vedenia v šampionáte. Slovenský tím Maco Racing sa po ťažkom páde ich jazdca prepadol napokon na 15. miesto v triede EWC a 32. miesto absolútne.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkami FIA a FIM. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov, firmy a širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál - jediný svojho druhu na Slovensku. Ponúka možnosti jazdiť na profesionálnom automotodróme, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si terénnu jazdu vo vynovenom off-road areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj Malkia Park - útočisko pre exotické zvieratá. K novým atrakciám patrí tiež Vojenské múzeum. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti - či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×