Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

VIDEO
Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.
1 24.04.2019 / Marek Pokrývka

Pred týždňom prebehlo internetom video zachytávajúce otvorené autá premávajúce sa s maskovaním cez moskovské Červené námestie. Napriek kamufláži bola ich identita celkom jasná: šlo o projekt štátnej značky Aurus vychádzajúci z limuzíny Senat, na ktorej je založený aj pancierovaný prezidentský kolos. Automobil už stihol panely kryjúce jeho tvary zahodiť.

Zatiaľ nie je jasné, či bude kabriolet komerčne dostupný

Luxusný kabriolet, pri ktorom sa špekulovalo o určení priamo pre Putina, sa nakoniec verejne ukázal len niekoľko dní po zverejnení prvotných záberov. Debut novinky sa odohral opäť priamo pri Kremli. Vozidlo bolo súčasťou vojenskej prehliadky, počas ktorej dva exempláre vozili ruského ministra obrany i vysokopostavených členov armády. Tí postojačky salutovali na mieste spolujazdca.

Na túto rolu bol interiér špeciálne upravený. Sedadlo spolujazdca zmizlo, naopak pribudla rúčka a trojica obrovských mikrofónov použitých pri prejave dôstojníkov. Ďalšie zmeny v kabíne súviseli s konverziou karosérie. Tá je dvojdverová a oproti limuzíne má upravené proporcie. Pod viditeľným krytom v zadnej časti sa má nachádzať elektrický ovládaná textilná skladacia strecha.

Aurus Senat v Ženeve: Auto, ktoré vozí Putina

Do Ženevy zavítala aj ruská štátna automobilka Aurus, ktorá sa špecializuje na výrobu štátnických vozidiel pre Kremeľ. Chceli by ste nazrieť do jeho interiéru? Ani náhodou, aj ku samotnému vozidlu...

Potenciálny konkurent pre Rolls-Royce Dawn má oproti limuzíne o 20 milimetrov menšiu svetlú výšku, technická stránka sa inak nemenila. Pohon teda zabezpečuje hybridný benzínový osemvalec so zdvihovým objemom 4,4 litra a celkovým výkonom 439 kW (598 k). Aj vďaka využitiu týchto komponentov nemožno komerčnú dostupnosť kabrioletu vylúčiť (s klasickým sedadlom spolujazdca), no Rusi sa k nej zatiaľ stavajú skôr negatívne. Projekt kabrioletu sa teda možno skončí pri pár kúskoch určených na vojenské prehliadky či iné špeciálne príležitosti.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×