Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

VIDEO
Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.
1 24.04.2019 / Marek Pokrývka

Pred týždňom prebehlo internetom video zachytávajúce otvorené autá premávajúce sa s maskovaním cez moskovské Červené námestie. Napriek kamufláži bola ich identita celkom jasná: šlo o projekt štátnej značky Aurus vychádzajúci z limuzíny Senat, na ktorej je založený aj pancierovaný prezidentský kolos. Automobil už stihol panely kryjúce jeho tvary zahodiť.

Zatiaľ nie je jasné, či bude kabriolet komerčne dostupný

Luxusný kabriolet, pri ktorom sa špekulovalo o určení priamo pre Putina, sa nakoniec verejne ukázal len niekoľko dní po zverejnení prvotných záberov. Debut novinky sa odohral opäť priamo pri Kremli. Vozidlo bolo súčasťou vojenskej prehliadky, počas ktorej dva exempláre vozili ruského ministra obrany i vysokopostavených členov armády. Tí postojačky salutovali na mieste spolujazdca.

Na túto rolu bol interiér špeciálne upravený. Sedadlo spolujazdca zmizlo, naopak pribudla rúčka a trojica obrovských mikrofónov použitých pri prejave dôstojníkov. Ďalšie zmeny v kabíne súviseli s konverziou karosérie. Tá je dvojdverová a oproti limuzíne má upravené proporcie. Pod viditeľným krytom v zadnej časti sa má nachádzať elektrický ovládaná textilná skladacia strecha.

Aurus Senat v Ženeve: Auto, ktoré vozí Putina

Do Ženevy zavítala aj ruská štátna automobilka Aurus, ktorá sa špecializuje na výrobu štátnických vozidiel pre Kremeľ. Chceli by ste nazrieť do jeho interiéru? Ani náhodou, aj ku samotnému vozidlu...

Potenciálny konkurent pre Rolls-Royce Dawn má oproti limuzíne o 20 milimetrov menšiu svetlú výšku, technická stránka sa inak nemenila. Pohon teda zabezpečuje hybridný benzínový osemvalec so zdvihovým objemom 4,4 litra a celkovým výkonom 439 kW (598 k). Aj vďaka využitiu týchto komponentov nemožno komerčnú dostupnosť kabrioletu vylúčiť (s klasickým sedadlom spolujazdca), no Rusi sa k nej zatiaľ stavajú skôr negatívne. Projekt kabrioletu sa teda možno skončí pri pár kúskoch určených na vojenské prehliadky či iné špeciálne príležitosti.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×