Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.
13 24.04.2019 / Marek Pokrývka

Podľa mnohých fanúšikov je jedinou správnou pohonnou jednotkou pre Ford Mustang atmosférický motor V8, no predajné čísla hovoria čosi iné. Prepĺňaný štvorvalcový model EcoBoost má slušný trhový podiel. Okrem štandardného vyhotovenia preň automobilka už v minulosti ponúkala silnejšie naladenie, teraz sa vracia v rámci balíka High Performance.

Komplexný balík obsahuje vizuálne i technické vylepšenia 13 fotografií v galérii Komplexný balík obsahuje vizuálne i technické vylepšenia Zdroj: Ford

Táto opcia prináša v prvom rade viac elánu pre 2,3-litrový štvorvalec. V danej špecifikácii dosahuje maximálny výkon 246 kW (335 k) a krútiaci moment 475 Nm, čo sú rovnaké hodnoty ako v minulosti. Vďaka nim je agregát na dostrel k exempláru poháňajúcemu Focus RS.

Modrý ovál ponúkal vlani dané naladenie samostatne, teraz k nemu pridáva agresívnejšie znejúci výfukový systém so štyrmi koncovkami a aktívnou klapkou. Mustang EcoBoost ho prevzal z osemvalcovej verzie GT. Rovnaký pôvod majú predné brzdy so štvorpiestikovými strmeňmi, samosvorný zadný diferenciál či niektoré komponenty podvozka. Súčasťou balíka je strmšie riadenie i špecifické nastavenie elektronickej stabilizácie a systému ABS.

Verziu s príplatkovým vyhotovením identifikuje aj tento štítok 13 fotografií v galérii Verziu s príplatkovým vyhotovením identifikuje aj tento štítok Zdroj: Ford

Silnejší model daroval štvorvalcovému súrodencovi aj predný spojler či kanáliky vedúce vzduch k brzdám. Okrem toho možno variant High Performance spoznať podľa štítka na predných blatníkoch alebo viacerých tmavosivých detailov: masky chladiča, spätných zrkadiel, pásov na kapote a lišty na veku kufra. Rovnakú farbu majú aj devätnásťpalcové disky kolies obuté do gúm s mierami 255/40 R19. Označenie balíka nechýba ani v interiéri, plaketa zdobí panel pred spolujazdcom.

Test Ford Ranger 3.2: Najlepší pick-up vôbec?

Najbližšie štyri týždne sa na stránkach Auto Bildu každú sobotu môžete tešiť na test pick-upu. Minisériu začíname ťažkým kalibrom, overeným Fordom Ranger so silným dieselovým päťvalcom a štýlovou...

Ak niekomu takto vybavený Mustang EcoBoost nestačí, môže siahnuť po nadstavbe menom Handling Package. Tá zahŕňa mierne širšie pneumatiky Pirelli PZero Corsa (265/40 R19), odlišný materiál brzdových kotúčov, zadný diferenciál typu Torsen, adaptívne tlmiče MagneRider a veľký stabilizátor na zadnej osi. Ford plánuje nové vyhotovenie ponúkať pre kupé i kabriolet, zvoliť si ho bude možné pri manuálnej aj automatickej prevodovke. Ceny zatiaľ nepoznáme. A stopercentne isté nie je nateraz ani to, či bude balík dostupný na Slovensku.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×