Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.
13 24.04.2019 / Marek Pokrývka

Podľa mnohých fanúšikov je jedinou správnou pohonnou jednotkou pre Ford Mustang atmosférický motor V8, no predajné čísla hovoria čosi iné. Prepĺňaný štvorvalcový model EcoBoost má slušný trhový podiel. Okrem štandardného vyhotovenia preň automobilka už v minulosti ponúkala silnejšie naladenie, teraz sa vracia v rámci balíka High Performance.

Komplexný balík obsahuje vizuálne i technické vylepšenia 13 fotografií v galérii Komplexný balík obsahuje vizuálne i technické vylepšenia Zdroj: Ford

Táto opcia prináša v prvom rade viac elánu pre 2,3-litrový štvorvalec. V danej špecifikácii dosahuje maximálny výkon 246 kW (335 k) a krútiaci moment 475 Nm, čo sú rovnaké hodnoty ako v minulosti. Vďaka nim je agregát na dostrel k exempláru poháňajúcemu Focus RS.

Modrý ovál ponúkal vlani dané naladenie samostatne, teraz k nemu pridáva agresívnejšie znejúci výfukový systém so štyrmi koncovkami a aktívnou klapkou. Mustang EcoBoost ho prevzal z osemvalcovej verzie GT. Rovnaký pôvod majú predné brzdy so štvorpiestikovými strmeňmi, samosvorný zadný diferenciál či niektoré komponenty podvozka. Súčasťou balíka je strmšie riadenie i špecifické nastavenie elektronickej stabilizácie a systému ABS.

Verziu s príplatkovým vyhotovením identifikuje aj tento štítok 13 fotografií v galérii Verziu s príplatkovým vyhotovením identifikuje aj tento štítok Zdroj: Ford

Silnejší model daroval štvorvalcovému súrodencovi aj predný spojler či kanáliky vedúce vzduch k brzdám. Okrem toho možno variant High Performance spoznať podľa štítka na predných blatníkoch alebo viacerých tmavosivých detailov: masky chladiča, spätných zrkadiel, pásov na kapote a lišty na veku kufra. Rovnakú farbu majú aj devätnásťpalcové disky kolies obuté do gúm s mierami 255/40 R19. Označenie balíka nechýba ani v interiéri, plaketa zdobí panel pred spolujazdcom.

Test Ford Ranger 3.2: Najlepší pick-up vôbec?

Najbližšie štyri týždne sa na stránkach Auto Bildu každú sobotu môžete tešiť na test pick-upu. Minisériu začíname ťažkým kalibrom, overeným Fordom Ranger so silným dieselovým päťvalcom a štýlovou...

Ak niekomu takto vybavený Mustang EcoBoost nestačí, môže siahnuť po nadstavbe menom Handling Package. Tá zahŕňa mierne širšie pneumatiky Pirelli PZero Corsa (265/40 R19), odlišný materiál brzdových kotúčov, zadný diferenciál typu Torsen, adaptívne tlmiče MagneRider a veľký stabilizátor na zadnej osi. Ford plánuje nové vyhotovenie ponúkať pre kupé i kabriolet, zvoliť si ho bude možné pri manuálnej aj automatickej prevodovke. Ceny zatiaľ nepoznáme. A stopercentne isté nie je nateraz ani to, či bude balík dostupný na Slovensku.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×