Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

VIDEO
Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.
5 23.04.2019 / Marek Pokrývka

Elektrina hrala na tohtoročnom autosalóne v Šanghaji zásadnú rolu. Debutovalo tam množstvo takto poháňaných modelov domáceho pôvodu, ale tiež nejeden produkt zahraničných značiek. Do druhej kategórie sa zaradila aj Toyota C-HR. Na čínskej výstave bola odhalená elektrická verzia extravagantného vozidla a to rovno v dvoch exemplároch.

Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami 5 fotografií v galérii Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami Zdroj: Toyota

V najľudnatejšej krajine sveta má malé japonské SUV dvojakú identitu. Japonci ho tam totiž vyrábajú v rámci dvojice spoločných podnikov a kým fabrika GAC Toyota používa označenie známe aj z našich končín, zo závodu FAW Toyota vychádzajú exempláre označené ako IZOA. Duo sa od seba odlišuje aj maskou chladiča. Pri batériou poháňaných modeloch to neplatí, sú totiž identické.

Dvojičky ohlásené pôvodne už na vlaňajšom šanghajskom veľtrhu sa od exemplárov so spaľovacím motorom odlišujú predným nárazníkom i vyplneným grilom obsahujúcim logo EV. Rozdielne sú tiež aerodynamicky optimalizované disky kolies a predné blatníky s nápisom Electric, ktorý potvrdzuje pohon akumulátorom. Interiér dostal nový volič prevodovky, digitálny prístrojový panel i zopár ďalších detailov týkajúcich sa odlišnej techniky.

Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska 5 fotografií v galérii Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska Zdroj: Toyota

Japonská novinka má batériu uloženú pod podlahou, energia z nej prúdi do elektromotora roztáčajúceho predné kolesá. Systém ponúkne viacero jazdných režimov. Toyota prekvapujúco žiadne čísla nezverejnila a tajomstvom teda zostáva aj dojazd na jedno nabitie.

Test Toyota Aygo: Štýl s nečakaným komfortom

Malé mestské automobily zvyčajne bývajú podceňované. Toyota Aygo ale vie prekvapiť vo viacerých ohľadoch. Takúto pohodolnú jazdu by sme od nej nečakali.

Konkrétne parametre sa dozvieme asi záujemcovia dozvedia až pred štartom predaja. Na čínskom trhu sa elektromobil začne pod obomi označeniami predávať počas budúceho roka, o cenách zatiaľ výrobca nehovorí. Jeho uvedenie na európsky trhy minimálne nateraz neplánuje.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×