Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

VIDEO
Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.
5 23.04.2019 / Marek Pokrývka

Elektrina hrala na tohtoročnom autosalóne v Šanghaji zásadnú rolu. Debutovalo tam množstvo takto poháňaných modelov domáceho pôvodu, ale tiež nejeden produkt zahraničných značiek. Do druhej kategórie sa zaradila aj Toyota C-HR. Na čínskej výstave bola odhalená elektrická verzia extravagantného vozidla a to rovno v dvoch exemplároch.

Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami 5 fotografií v galérii Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami Zdroj: Toyota

V najľudnatejšej krajine sveta má malé japonské SUV dvojakú identitu. Japonci ho tam totiž vyrábajú v rámci dvojice spoločných podnikov a kým fabrika GAC Toyota používa označenie známe aj z našich končín, zo závodu FAW Toyota vychádzajú exempláre označené ako IZOA. Duo sa od seba odlišuje aj maskou chladiča. Pri batériou poháňaných modeloch to neplatí, sú totiž identické.

Dvojičky ohlásené pôvodne už na vlaňajšom šanghajskom veľtrhu sa od exemplárov so spaľovacím motorom odlišujú predným nárazníkom i vyplneným grilom obsahujúcim logo EV. Rozdielne sú tiež aerodynamicky optimalizované disky kolies a predné blatníky s nápisom Electric, ktorý potvrdzuje pohon akumulátorom. Interiér dostal nový volič prevodovky, digitálny prístrojový panel i zopár ďalších detailov týkajúcich sa odlišnej techniky.

Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska 5 fotografií v galérii Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska Zdroj: Toyota

Japonská novinka má batériu uloženú pod podlahou, energia z nej prúdi do elektromotora roztáčajúceho predné kolesá. Systém ponúkne viacero jazdných režimov. Toyota prekvapujúco žiadne čísla nezverejnila a tajomstvom teda zostáva aj dojazd na jedno nabitie.

Test Toyota Aygo: Štýl s nečakaným komfortom

Malé mestské automobily zvyčajne bývajú podceňované. Toyota Aygo ale vie prekvapiť vo viacerých ohľadoch. Takúto pohodolnú jazdu by sme od nej nečakali.

Konkrétne parametre sa dozvieme asi záujemcovia dozvedia až pred štartom predaja. Na čínskom trhu sa elektromobil začne pod obomi označeniami predávať počas budúceho roka, o cenách zatiaľ výrobca nehovorí. Jeho uvedenie na európsky trhy minimálne nateraz neplánuje.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×