Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

VIDEO
Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.
5 23.04.2019 / Marek Pokrývka

Elektrina hrala na tohtoročnom autosalóne v Šanghaji zásadnú rolu. Debutovalo tam množstvo takto poháňaných modelov domáceho pôvodu, ale tiež nejeden produkt zahraničných značiek. Do druhej kategórie sa zaradila aj Toyota C-HR. Na čínskej výstave bola odhalená elektrická verzia extravagantného vozidla a to rovno v dvoch exemplároch.

Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami 5 fotografií v galérii Elektromobil sa bude v Číne predávať pod dvomi označeniami Zdroj: Toyota

V najľudnatejšej krajine sveta má malé japonské SUV dvojakú identitu. Japonci ho tam totiž vyrábajú v rámci dvojice spoločných podnikov a kým fabrika GAC Toyota používa označenie známe aj z našich končín, zo závodu FAW Toyota vychádzajú exempláre označené ako IZOA. Duo sa od seba odlišuje aj maskou chladiča. Pri batériou poháňaných modeloch to neplatí, sú totiž identické.

Dvojičky ohlásené pôvodne už na vlaňajšom šanghajskom veľtrhu sa od exemplárov so spaľovacím motorom odlišujú predným nárazníkom i vyplneným grilom obsahujúcim logo EV. Rozdielne sú tiež aerodynamicky optimalizované disky kolies a predné blatníky s nápisom Electric, ktorý potvrdzuje pohon akumulátorom. Interiér dostal nový volič prevodovky, digitálny prístrojový panel i zopár ďalších detailov týkajúcich sa odlišnej techniky.

Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska 5 fotografií v galérii Súčasťou úprav interiéru SUV je digitálna prístrojová doska Zdroj: Toyota

Japonská novinka má batériu uloženú pod podlahou, energia z nej prúdi do elektromotora roztáčajúceho predné kolesá. Systém ponúkne viacero jazdných režimov. Toyota prekvapujúco žiadne čísla nezverejnila a tajomstvom teda zostáva aj dojazd na jedno nabitie.

Test Toyota Aygo: Štýl s nečakaným komfortom

Malé mestské automobily zvyčajne bývajú podceňované. Toyota Aygo ale vie prekvapiť vo viacerých ohľadoch. Takúto pohodolnú jazdu by sme od nej nečakali.

Konkrétne parametre sa dozvieme asi záujemcovia dozvedia až pred štartom predaja. Na čínskom trhu sa elektromobil začne pod obomi označeniami predávať počas budúceho roka, o cenách zatiaľ výrobca nehovorí. Jeho uvedenie na európsky trhy minimálne nateraz neplánuje.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×