Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

VIDEO
So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by sme od neho mohli čakať?
23.04.2019 / Filip Kadlečík

O Škode Scala sme sa toho v posledných dňoch po mesiacoch od uvedenia konečne dozvedeli viac. Vďaka oficiálnemu cenníku vieme, že český kompakt štartuje na cenovke 13 490 eur s litrovým trojvalcom pod kapotou. V prípade agregátu 1.5 TSI treba počítať prinajmenšom so sumou 17 990 eur a strednou výbavou Ambition. V prípade Scaly jedna-päťka produkuje 110 kW (150 k), zdá sa však, že má omnoho väčší potenciál.

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Škoda Scala by mala byť dostupná aj vo variante RS. Tieto reči odštartovalo predstavenie konceptu Vision RS a teraz ich podporil aj nemecký Auto Bild. Naši kolegovia očakávajú, že Mladá Boleslav by ostrý kompakt mohla uviesť v priebehu roka 2020. Podľa Nemcov hrá tejto teórii do karát i aktuálny úspech Octavie RS či pozitívne prijatie Kodiaqu RS.

Okrem dohadov o uvedení a prípadnom termíne kolujú aj reči o možnom srdci Scaly RS. Už pri Vision RS Škoda hovorila o spojení agregátu 1.5 TSI s elektromotorom, plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo by potom malo produkovať 180 kW (245 k) a kompakt by na stovku rozbehlo v priebehu 7,1 s. Tieto parametre pred časom nezávisle potvrdila i Cupra s prototypom modelu Formentor, ktorý by mal mať identickú pohonnú jednotku s rovnakým výkonom.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Zatiaľ nie je isté, či sa Scala RS stane skutočnosťou. Už dnes však vieme, že by jej to seklo. Bežný model do ostrej podoby prepracoval grafik Auto Bildu. Vizualizácia zobrazuje kompakt s množstvom čiernych doplnkov, napríklad stmavenej čelnej masky či výrazného splittera na prednom nárazníku. Celok dotvárajú charakteristické disky kolies Extreme. Scala RS by mohla mať príjemné jazdné vlastnosti, počas prvej jazdy nás nimi potešila už v štandardnej verzii.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×