Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

VIDEO
So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by sme od neho mohli čakať?
23.04.2019 / Filip Kadlečík

O Škode Scala sme sa toho v posledných dňoch po mesiacoch od uvedenia konečne dozvedeli viac. Vďaka oficiálnemu cenníku vieme, že český kompakt štartuje na cenovke 13 490 eur s litrovým trojvalcom pod kapotou. V prípade agregátu 1.5 TSI treba počítať prinajmenšom so sumou 17 990 eur a strednou výbavou Ambition. V prípade Scaly jedna-päťka produkuje 110 kW (150 k), zdá sa však, že má omnoho väčší potenciál.

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Škoda Scala by mala byť dostupná aj vo variante RS. Tieto reči odštartovalo predstavenie konceptu Vision RS a teraz ich podporil aj nemecký Auto Bild. Naši kolegovia očakávajú, že Mladá Boleslav by ostrý kompakt mohla uviesť v priebehu roka 2020. Podľa Nemcov hrá tejto teórii do karát i aktuálny úspech Octavie RS či pozitívne prijatie Kodiaqu RS.

Okrem dohadov o uvedení a prípadnom termíne kolujú aj reči o možnom srdci Scaly RS. Už pri Vision RS Škoda hovorila o spojení agregátu 1.5 TSI s elektromotorom, plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo by potom malo produkovať 180 kW (245 k) a kompakt by na stovku rozbehlo v priebehu 7,1 s. Tieto parametre pred časom nezávisle potvrdila i Cupra s prototypom modelu Formentor, ktorý by mal mať identickú pohonnú jednotku s rovnakým výkonom.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Zatiaľ nie je isté, či sa Scala RS stane skutočnosťou. Už dnes však vieme, že by jej to seklo. Bežný model do ostrej podoby prepracoval grafik Auto Bildu. Vizualizácia zobrazuje kompakt s množstvom čiernych doplnkov, napríklad stmavenej čelnej masky či výrazného splittera na prednom nárazníku. Celok dotvárajú charakteristické disky kolies Extreme. Scala RS by mohla mať príjemné jazdné vlastnosti, počas prvej jazdy nás nimi potešila už v štandardnej verzii.


Video
Najnovšie články
Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×