Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

VIDEO
So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by sme od neho mohli čakať?
23.04.2019 / Filip Kadlečík

O Škode Scala sme sa toho v posledných dňoch po mesiacoch od uvedenia konečne dozvedeli viac. Vďaka oficiálnemu cenníku vieme, že český kompakt štartuje na cenovke 13 490 eur s litrovým trojvalcom pod kapotou. V prípade agregátu 1.5 TSI treba počítať prinajmenšom so sumou 17 990 eur a strednou výbavou Ambition. V prípade Scaly jedna-päťka produkuje 110 kW (150 k), zdá sa však, že má omnoho väčší potenciál.

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Škoda Scala by mala byť dostupná aj vo variante RS. Tieto reči odštartovalo predstavenie konceptu Vision RS a teraz ich podporil aj nemecký Auto Bild. Naši kolegovia očakávajú, že Mladá Boleslav by ostrý kompakt mohla uviesť v priebehu roka 2020. Podľa Nemcov hrá tejto teórii do karát i aktuálny úspech Octavie RS či pozitívne prijatie Kodiaqu RS.

Okrem dohadov o uvedení a prípadnom termíne kolujú aj reči o možnom srdci Scaly RS. Už pri Vision RS Škoda hovorila o spojení agregátu 1.5 TSI s elektromotorom, plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo by potom malo produkovať 180 kW (245 k) a kompakt by na stovku rozbehlo v priebehu 7,1 s. Tieto parametre pred časom nezávisle potvrdila i Cupra s prototypom modelu Formentor, ktorý by mal mať identickú pohonnú jednotku s rovnakým výkonom.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Zatiaľ nie je isté, či sa Scala RS stane skutočnosťou. Už dnes však vieme, že by jej to seklo. Bežný model do ostrej podoby prepracoval grafik Auto Bildu. Vizualizácia zobrazuje kompakt s množstvom čiernych doplnkov, napríklad stmavenej čelnej masky či výrazného splittera na prednom nárazníku. Celok dotvárajú charakteristické disky kolies Extreme. Scala RS by mohla mať príjemné jazdné vlastnosti, počas prvej jazdy nás nimi potešila už v štandardnej verzii.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×