Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

VIDEO
So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by sme od neho mohli čakať?
23.04.2019 / Filip Kadlečík

O Škode Scala sme sa toho v posledných dňoch po mesiacoch od uvedenia konečne dozvedeli viac. Vďaka oficiálnemu cenníku vieme, že český kompakt štartuje na cenovke 13 490 eur s litrovým trojvalcom pod kapotou. V prípade agregátu 1.5 TSI treba počítať prinajmenšom so sumou 17 990 eur a strednou výbavou Ambition. V prípade Scaly jedna-päťka produkuje 110 kW (150 k), zdá sa však, že má omnoho väčší potenciál.

Už dlhšie sa hovorí o tom, že Škoda Scala by mala byť dostupná aj vo variante RS. Tieto reči odštartovalo predstavenie konceptu Vision RS a teraz ich podporil aj nemecký Auto Bild. Naši kolegovia očakávajú, že Mladá Boleslav by ostrý kompakt mohla uviesť v priebehu roka 2020. Podľa Nemcov hrá tejto teórii do karát i aktuálny úspech Octavie RS či pozitívne prijatie Kodiaqu RS.

Okrem dohadov o uvedení a prípadnom termíne kolujú aj reči o možnom srdci Scaly RS. Už pri Vision RS Škoda hovorila o spojení agregátu 1.5 TSI s elektromotorom, plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo by potom malo produkovať 180 kW (245 k) a kompakt by na stovku rozbehlo v priebehu 7,1 s. Tieto parametre pred časom nezávisle potvrdila i Cupra s prototypom modelu Formentor, ktorý by mal mať identickú pohonnú jednotku s rovnakým výkonom.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Zatiaľ nie je isté, či sa Scala RS stane skutočnosťou. Už dnes však vieme, že by jej to seklo. Bežný model do ostrej podoby prepracoval grafik Auto Bildu. Vizualizácia zobrazuje kompakt s množstvom čiernych doplnkov, napríklad stmavenej čelnej masky či výrazného splittera na prednom nárazníku. Celok dotvárajú charakteristické disky kolies Extreme. Scala RS by mohla mať príjemné jazdné vlastnosti, počas prvej jazdy nás nimi potešila už v štandardnej verzii.


Video
Najnovšie články
Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu

Kým vývoj v predchádzajúcich týždňoch naznačoval aspoň nejakú úľavu, išlo len o klamlivý pokoj pred búrkou. Ropné trhy sa opäť prebrali k životu a tlačia ceny...

Benzín a nafta: Ich ceny nás budú opäť trápiť

KLEBETY TÝŽDŇA Citroën by mal v roku 2021 ukázať novú vlajkovú loď, Urus bude ešte silnejší a Mazda chystá radové šesťvalce.

Nový hybrid Ferrari a lacný elektromobil VW

Záujem obyvateľov EÚ o nové autá naďalej klesá, pravdepodobnými dôvodmi môže byť ekonomická neistota či obavy z dôsledkov brexitu. Predaj sa znížil nielen...

Európania aj v apríli nemali záujem o nové autá

Medzeru medzi dvomi doposiaľ ohlásenými motormi vypĺňa známy 2,9-litrový agregát naladený na maximálny výkon 440 konských síl.

Cayenne Coupé dostal silnejší šesťvalec

Americký prezident Donald Trump stále považuje zahraničné automobilky za škodnú a nevzdal sa nápadu zvýšiť clo. Ak by USA zvýšili clá na dovoz áut na 25...

Americké clá na autá by Nemecko vyšli miliardy

V našich testoch sa bežne zaoberáme tým, či sa oplatí investovať do extra výbavy s hodnotou okolo tisíc či dvetisíc eur. Niektorí ľudia premýšľajú v rádovo...

Neuveriteľný príplatok: Kufrík drahší než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×