Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

TOP VIDEO
Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.
23.04.2019 / Marek Pokrývka

Rapídny rozvoj elektrických automobilov so sebou prináša viacero nezodpovedaných otázok. Problém malého dojazdu na jedno nabitie sa podarilo sčasti vyriešiť, mnohé moderné modely sa približujú súperom so spaľovacím motorom. Väčšou prekážkou môže byť nepripravená infraštruktúra. A do hry vstupuje tiež bezpečnosť, ktorú nemožno odignorovať.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Zásadnou ťažkosťou spojenou s elektromobilmi je prítomnosť veľkej batérie, ktorej poškodenie môže vyvolať požiar. Jeho definitívne uhasenie dokáže trvať aj niekoľko dní. Takéto prípady sa už stali pri haváriách, nové video zo Šanghaja však ukazuje niečo strašidelnejšie. V čínskom veľkomeste zhorela pred pár dňami v podzemnej garáži Tesla Model S. Oheň ale nespôsobil žiaden náraz, vozidlo bolo v danom čase zaparkované.

Priebeh incidentu zachytila bezpečnostná kamera. Na jej záberoch vidieť dym prúdiaci chvíľu spod auta a následne oslepujúci výbuch, po ktorom zahalili auto plamene a kompletne ho zničili. Prečo sa Tesla vznietila v garáži? Zatiaľ to nie je jasné, príčina vzniku ohnivého pekla je predmetom vyšetrovania so zapojením kalifornskej automobilky. Cudzie zavinenie incidentu zatiaľ nie je vylúčené. No všetky indície skôr napovedajú tomu, že oheň vznikol spontánne v technike elektromobilu.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×