Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

TOP VIDEO
Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.
23.04.2019 / Marek Pokrývka

Rapídny rozvoj elektrických automobilov so sebou prináša viacero nezodpovedaných otázok. Problém malého dojazdu na jedno nabitie sa podarilo sčasti vyriešiť, mnohé moderné modely sa približujú súperom so spaľovacím motorom. Väčšou prekážkou môže byť nepripravená infraštruktúra. A do hry vstupuje tiež bezpečnosť, ktorú nemožno odignorovať.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Zásadnou ťažkosťou spojenou s elektromobilmi je prítomnosť veľkej batérie, ktorej poškodenie môže vyvolať požiar. Jeho definitívne uhasenie dokáže trvať aj niekoľko dní. Takéto prípady sa už stali pri haváriách, nové video zo Šanghaja však ukazuje niečo strašidelnejšie. V čínskom veľkomeste zhorela pred pár dňami v podzemnej garáži Tesla Model S. Oheň ale nespôsobil žiaden náraz, vozidlo bolo v danom čase zaparkované.

Priebeh incidentu zachytila bezpečnostná kamera. Na jej záberoch vidieť dym prúdiaci chvíľu spod auta a následne oslepujúci výbuch, po ktorom zahalili auto plamene a kompletne ho zničili. Prečo sa Tesla vznietila v garáži? Zatiaľ to nie je jasné, príčina vzniku ohnivého pekla je predmetom vyšetrovania so zapojením kalifornskej automobilky. Cudzie zavinenie incidentu zatiaľ nie je vylúčené. No všetky indície skôr napovedajú tomu, že oheň vznikol spontánne v technike elektromobilu.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×