Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.
23 18.04.2019 / Marek Pokrývka

Mantinely športovo-úžitkového ihriska sa počas ostatných rokov výrazne rozrástli v oblasti luxusných či výkonných modelov, ale taktiež došlo k ich masívnemu rozšíreniu v spodných segmentoch. K bežným ľuďom ich priblížili najmä konštrukčne jednoduchšie produkty s výhradne predným pohonom. Medzi ne najnovšie prispieva Hyundai, ktorý uviedol typ Venue.

Hyundai v New Yorku rozširuje ponuku svojich SUV 23 fotografií v galérii Hyundai v New Yorku rozširuje ponuku svojich SUV Zdroj: Hyundai

Príchod nového SUV, alebo ak chcete crossoveru, ohlásila kórejská automobilka koncom marca. Krátko na to sa na internete objavili jeho fotky s odokrytou kamuflážou. Následné zverejnenie oficiálnych dizajnových skíc preto vo veľkej miere len potvrdilo to, čo už sme vedeli. A živé predstavenie na pôde autosalóna v New Yorku už nemohlo veľmi prekvapiť.

Hyundai Venue je ďalším členom rodiny so štyrmi očami, z ktorej vytŕča akurát Tucson. Jeho charakteristický gril s výraznou výplňou lemujú delené svetlomety. Vrchná časť patrí smerovkám a obrysovým svetlám, všetko ostatné je združené o poschodie nižšie. Vrátane denných diód. Tvár vozidla je pomerne hranatá a kvadratické tvary vládnu celej karosérii. Výnimkou sú len naoko mohutné oblúky blatníkov, ktoré môžu byť vyplnené diskami kolies s priemerom 15 až 17 palcov.

Karoséria automobilu má nápadne hranaté tvary 23 fotografií v galérii Karoséria automobilu má nápadne hranaté tvary Zdroj: Hyundai

Ako sa čakalo, SUV má oproti typu Kona o poznanie skromnejšie exteriérové rozmery. Svojou dĺžkou 4 036 mm tesne prerastá hranicu štyroch metrov. Jeho rázvor náprav má 2 520 mm, karoséria meria v ramenách 1 770 mm a akurát výškou 1 565 mm sa novinka vyrovná bratovi. Zásadným rozdielom oproti nemu je absencia pohonu 4x4. Hyundai ho chce čiastočne suplovať elektronikou, k dispozícii má byť snežný režim. Obdobné riešenie preferuje pri mnohých autách koncern PSA.

Hyundai Sonata: Viac o odvážnom sedane

Kórejské vozidlo bude mať aj halogénové svetlomety a jednoduché rádio, pod jeho kapotou sa s istotou objaví motor 1.6 T-GDI.

Venue bude na americkom trhu disponovať pravdepodobne jediným motorom, kórejská automobilka spomína akurát benzínový štvorvalec Smartstream s objemom 1,6 litra. Jeho parametre nespresnila. No hovorí, že ho chce kombinovať so šesťstupňovým manuálom i samočinnou prevodovkou IVT. Záujemcovia si budú môcť vyberať aj z ôsmich farieb karosérie s opciou kontrastnej strechy.

Interiér využíva množstvo dobre známych dielcov 23 fotografií v galérii Interiér využíva množstvo dobre známych dielcov Zdroj: Hyundai

Ponuka vybavenia zodpovedá nižšiemu segmentu, no nebude v ňom chýbať moderný multimediálny systém s 8-palcovým displejom, viacero bezpečnostných systémov, navigácia, vyhrievanie sedadiel či parkovacia kamera. Interiér svojím vzhľadom nijak zvlášť nevyniká zo šablón. Batožinový priestor je skromnejší, medzi súpermi sa však s hodnotou 306 litrov hanbiť nemusí.

Najmladší zástupca rodiny Hyundai nie je len menší než typ Kona. Oproti nemu je toto SUV aj lacnejšie, súrodenca štartujúceho v USA na úrovni 19 990 dolárov (asi 17 700 eur) pravdepodobne o pár tisíc podlezie. Automobilka nateraz hovorí výhradne o Severnej Amerike. Vozidlo možno uvedie v Indii alebo Číne, s predajom novinky v európských obchodoch zatiaľ neráta. No rozhodnutie môže s ohľadom na stále rastúcu popularitu SUV časom zmeniť.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×