Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.
23 18.04.2019 / Marek Pokrývka

Mantinely športovo-úžitkového ihriska sa počas ostatných rokov výrazne rozrástli v oblasti luxusných či výkonných modelov, ale taktiež došlo k ich masívnemu rozšíreniu v spodných segmentoch. K bežným ľuďom ich priblížili najmä konštrukčne jednoduchšie produkty s výhradne predným pohonom. Medzi ne najnovšie prispieva Hyundai, ktorý uviedol typ Venue.

Hyundai v New Yorku rozširuje ponuku svojich SUV 23 fotografií v galérii Hyundai v New Yorku rozširuje ponuku svojich SUV Zdroj: Hyundai

Príchod nového SUV, alebo ak chcete crossoveru, ohlásila kórejská automobilka koncom marca. Krátko na to sa na internete objavili jeho fotky s odokrytou kamuflážou. Následné zverejnenie oficiálnych dizajnových skíc preto vo veľkej miere len potvrdilo to, čo už sme vedeli. A živé predstavenie na pôde autosalóna v New Yorku už nemohlo veľmi prekvapiť.

Hyundai Venue je ďalším členom rodiny so štyrmi očami, z ktorej vytŕča akurát Tucson. Jeho charakteristický gril s výraznou výplňou lemujú delené svetlomety. Vrchná časť patrí smerovkám a obrysovým svetlám, všetko ostatné je združené o poschodie nižšie. Vrátane denných diód. Tvár vozidla je pomerne hranatá a kvadratické tvary vládnu celej karosérii. Výnimkou sú len naoko mohutné oblúky blatníkov, ktoré môžu byť vyplnené diskami kolies s priemerom 15 až 17 palcov.

Karoséria automobilu má nápadne hranaté tvary 23 fotografií v galérii Karoséria automobilu má nápadne hranaté tvary Zdroj: Hyundai

Ako sa čakalo, SUV má oproti typu Kona o poznanie skromnejšie exteriérové rozmery. Svojou dĺžkou 4 036 mm tesne prerastá hranicu štyroch metrov. Jeho rázvor náprav má 2 520 mm, karoséria meria v ramenách 1 770 mm a akurát výškou 1 565 mm sa novinka vyrovná bratovi. Zásadným rozdielom oproti nemu je absencia pohonu 4x4. Hyundai ho chce čiastočne suplovať elektronikou, k dispozícii má byť snežný režim. Obdobné riešenie preferuje pri mnohých autách koncern PSA.

Hyundai Sonata: Viac o odvážnom sedane

Kórejské vozidlo bude mať aj halogénové svetlomety a jednoduché rádio, pod jeho kapotou sa s istotou objaví motor 1.6 T-GDI.

Venue bude na americkom trhu disponovať pravdepodobne jediným motorom, kórejská automobilka spomína akurát benzínový štvorvalec Smartstream s objemom 1,6 litra. Jeho parametre nespresnila. No hovorí, že ho chce kombinovať so šesťstupňovým manuálom i samočinnou prevodovkou IVT. Záujemcovia si budú môcť vyberať aj z ôsmich farieb karosérie s opciou kontrastnej strechy.

Interiér využíva množstvo dobre známych dielcov 23 fotografií v galérii Interiér využíva množstvo dobre známych dielcov Zdroj: Hyundai

Ponuka vybavenia zodpovedá nižšiemu segmentu, no nebude v ňom chýbať moderný multimediálny systém s 8-palcovým displejom, viacero bezpečnostných systémov, navigácia, vyhrievanie sedadiel či parkovacia kamera. Interiér svojím vzhľadom nijak zvlášť nevyniká zo šablón. Batožinový priestor je skromnejší, medzi súpermi sa však s hodnotou 306 litrov hanbiť nemusí.

Najmladší zástupca rodiny Hyundai nie je len menší než typ Kona. Oproti nemu je toto SUV aj lacnejšie, súrodenca štartujúceho v USA na úrovni 19 990 dolárov (asi 17 700 eur) pravdepodobne o pár tisíc podlezie. Automobilka nateraz hovorí výhradne o Severnej Amerike. Vozidlo možno uvedie v Indii alebo Číne, s predajom novinky v európských obchodoch zatiaľ neráta. No rozhodnutie môže s ohľadom na stále rastúcu popularitu SUV časom zmeniť.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×