Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú burzu práce.
17.04.2019 / Soňa Zverková

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia už v januári avizoval viaceré opatrenia, ktoré majú zabezpečiť jeho dlhodobú perspektívu. Hlavným dôvodom je zefektívnenie chodu spoločnosti, čo v preklade znamená okrem iného aj rušenie pracovných. Preto začne upravovať zmenový režim vo výrobe, napríklad, formou zníženia počtu zmien zo štyroch na tri.

To však v praxi znamená aj rušenie pracovných miest, v súčasnosti sa hovorí o troch tisícoch, z čoho zhruba 500 v logistike. Nemusí to však znamenať tvrdé prepúšťanie, ale napríklad aj presun časti zamestnancov do sesterských fabrík či nenahrádzanie prirodzenej fluktuácie zamestnancov. Popritom spoločnosť plánuje selektívne predlžovať zmluvy na obdobie určité a obmedziť prijímanie agentúrnych zamestnancov.

Bratislavský VW však nemieni nechať svojich ľudí, ktorých sa dotknú personálne zmeny, napospas osudu a v marci im začal sprostredkovávať nové pracovné možnosti. Jedným z nástrojov sa stala interná burza práce, ktorá vznikla najmä v spolupráci so spoločnosťami z automobilového priemyslu. Jej úlohou je ponúknuť náhradné pracovné miesto, vrátane zamestnania mimo odvetvia, a uľahčiť im plynulý prechod do nového zamestnania. O prácu sa môžu uchádzať priamo v závode v časoch pred poobednou zmenou a po rannej zmene.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×