Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú burzu práce.
17.04.2019 / Soňa Zverková

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia už v januári avizoval viaceré opatrenia, ktoré majú zabezpečiť jeho dlhodobú perspektívu. Hlavným dôvodom je zefektívnenie chodu spoločnosti, čo v preklade znamená okrem iného aj rušenie pracovných. Preto začne upravovať zmenový režim vo výrobe, napríklad, formou zníženia počtu zmien zo štyroch na tri.

To však v praxi znamená aj rušenie pracovných miest, v súčasnosti sa hovorí o troch tisícoch, z čoho zhruba 500 v logistike. Nemusí to však znamenať tvrdé prepúšťanie, ale napríklad aj presun časti zamestnancov do sesterských fabrík či nenahrádzanie prirodzenej fluktuácie zamestnancov. Popritom spoločnosť plánuje selektívne predlžovať zmluvy na obdobie určité a obmedziť prijímanie agentúrnych zamestnancov.

Bratislavský VW však nemieni nechať svojich ľudí, ktorých sa dotknú personálne zmeny, napospas osudu a v marci im začal sprostredkovávať nové pracovné možnosti. Jedným z nástrojov sa stala interná burza práce, ktorá vznikla najmä v spolupráci so spoločnosťami z automobilového priemyslu. Jej úlohou je ponúknuť náhradné pracovné miesto, vrátane zamestnania mimo odvetvia, a uľahčiť im plynulý prechod do nového zamestnania. O prácu sa môžu uchádzať priamo v závode v časoch pred poobednou zmenou a po rannej zmene.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×