Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.
3 17.04.2019 / Marek Pokrývka

Portfólio nemeckej automobilky Opel prechádza momentálne zásadnou premenou, v rámci ktorej nahrádzajú vozidlá vyvinuté pod patronátom koncernu General Motors produkty nesúce podpis PSA. Do procesu sa onedlho zapojí typ Corsa. Malý hatchback bude príbuzným trnavského produktu Peugeot 208, čo prinesie výrazný hmotnostný benefit.

Okrem týchto dielcov prispel k diéte mnohé ďalšie 3 fotografie v galérii Okrem týchto dielcov prispel k diéte mnohé ďalšie Zdroj: Opel

Novinka je aktuálne na veľkej diéte, schudnúť má desatinu aktuálneho čísla. Základným údajom tak podlezie magickú úroveň jednej tony. Najnižšou hodnotou bude 980 kilogramov, pričom úspory môžu dosiahnuť najviac 108 kg. Štyridsiatimi kilami prispela samotná karoséria. Ďalších pätnásť majú mať na svedomí celohliníkové motory, pričom tento materiál tvorí aj prednú kapotu šetriacu 2,4 kila.

Pod odľahčenie sa podpísal aj interiér, odlišná konštrukcia sedadiel v oboch radoch ušetrila dovedna 10 kilogramov. Svojím prídelom prispeli izolačné materiály či odlišne skonštruované nápravy. V tlačovej správe spomína Opel výhradne benzínové trojvalce dosahujúce silu o generáciu starších motorov so štyrmi valcami, vozidlo stojace na platforme CMP ale môže dostať všetky pohonné jednotky už prezentované pri francúzskom bratovi 208. A rovnako bude mať i čisto elektrickú verziu.

Corsa šiestej generácie nám ako prvé ukázala predné svetlá 3 fotografie v galérii Corsa šiestej generácie nám ako prvé ukázala predné svetlá Zdroj: Opel

Plány na obohatenie modelového radu akumulátorovým variantom Rüsselsheim opätovne potvrdil, technicky na tom bude pravdepodobne rovnako ako jeho súrodenec. Znamenalo by to vpredu uložený elektromotor s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm čerpajúci energiu z akumulátora disponujúceho kapacitou 50 kWh.

Nový Peugeot 208: Mení sa úplne od základov

Francúzske autíčko vyrábané vo fabrike PSA pri Trnave prešlo obrovskými zmenami a prichádza v druhej generácii. Novinka prekvapuje dizajnom, výbavou i všestrannou platformou.

Opel Corsa šiestej generácie (označovanej písmenom F) bude oproti koncernovému príbuznému väčší. Automobilka teraz prezradila, že na dĺžku má merať 4,06 metra. To znamená zhruba deväť centimetrov navyše. Ďalšie dieliky skladačky, ktorá už obsahuje aj obrázok predného LED svetla, dostaneme nepochybne onedlho. Predaj hatchbacku sa má začať ešte v tomto roku.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×