Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Utajený ruský prototyp: Kabriolet pre Putina?

VIDEO
Ruská štátna automobilka Aurus plánuje ďalšie rozširovanie portfólia. Okrem dvoch limuzín a minibusu by do neho čoskoro mohol pribudnúť prezidentský kabriolet.
42 16.04.2019 / Filip Kadlečík

V ruskom automobilovom svete aktuálne neexistuje množstvo počinov, ktoré by mohli zaujať mimo jeho hraníc. Dnes sa darí napríklad Lade, aj za ňou však stojí kapitál aliancie Renault-Nissan. Prostredníctvom spoločnosti Rostec dnes Francúzi nepriamo kontrolujú viac než 67% akcií najväčšej ruskej automobilky. Ťažko povedať, ako by na tom dnes bola, nebyť ich vstupu.

Zahalené prototypy sa preháňali po moskovskom Červenom námestí 42 fotografií v galérii Zahalené prototypy sa preháňali po moskovskom Červenom námestí Zdroj: Instagram/ @yakunin_077

Okrem Lady však dnes Rusi môžu s radosťou sledovať aj rozvoj automobilky Aurus. Producent zameraný na vývoj a výrobu štátnických limuzín pravdepodobne čoskoro rozšíri svoje portfólio. Nedávno k limuzínam Senat a Senat Limousine pribudol minibus s označením Arsenal. Zdá sa, že nebude posledným prírastkom do portfólia.

Štátna firma totiž zjavne testuje kabriolet odvodený od luxusného sedanu so štandardným rázvorom. Svedčí o tom video a fotografie používateľa Instagramu s menom yakunin_077. Dvojicu tajomných prototypov stretol neďaleko moskovského Červeného námestia. O štvormiestnom modeli s otvorenou strechou sa doteraz nehovorilo, ide o prekvapivý ťah Aurusu.


>>> Pozrite si ďalšie modely ruského Aurusu v galérii <<<


Predpokladá sa, že pod kapotou luxusného kabrioletu bude pracovať 4,4-litrový vidlicový osemvalec s elektrickým dopingom, ktorý produkuje približne 441 kW (600 k). Najpravdepodobnejším dôvodom vzniku tejto karosárskej verzie je jej služba Putinovi pri vojenských prehliadkach či iných verejných vystúpeniach. Jej odhalenia by sme sa mohli dočkať v najbližších týždňoch. Dovtedy si v našej galérii môžete pozrieť ďalšie produkty Aurusu.

Aurus Senat v Ženeve: Auto, ktoré vozí Putina

Do Ženevy zavítala aj ruská štátna automobilka Aurus, ktorá sa špecializuje na výrobu štátnických vozidiel pre Kremeľ. Chceli by ste nazrieť do jeho interiéru? Ani náhodou, aj ku samotnému vozidlu...


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×