Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia Habaniro: Pikantný crossover z Kórey

V zozname newyorských debutantov sa objavilo vozidlo s nevšedným dizajnom, ktoré by mohlo byť z hľadiska techniky súrodencom typu Niro.
1 16.04.2019 / Marek Pokrývka

Predčasné publikovanie informácií a obrázkov pripravovaných modelov sa v 21. storočí stalo pevnou súčasťou automobilového folklóru. Kanálov distribuujúcich tieto materiály je obrovské množstvo, pričom za ich zverejnením občas stoja samotní výrobcovia v snahe vytĺcť z dostupného mediálneho priestoru maximum. S veľkou pravdepodobnosťou je to aj prípad štúdie Kia Habaniro.

Kia si pre autosalón v New Yorku prichystala prekvapenie

Crossover evokujúci názvom známu odrodu štipľavej papriky sa objavil v zozname noviniek chystaných pre autosalón v New Yorku. Je pritom bežnou praxou, že v prípade ešte neodhalených modelov sa používa všeobecný obrázok auta zahaleného plachtou. V tomto prípade textil chýbal. Medzi prvými si to všimol server Carscoops, ktorý priniesol danú fotografiu.

Vozidlo na prvý pohľad okamžite zaujalo. Má totiž dizajn, ktorý vytŕča zo štandardných smerníc značky Kia a nemožno ho ani náhodou označiť za nudný. Nejde pritom len o kontrast bielych, červených a čiernych častí karosérie. Vpredu chýba štandardná maska chladiča i klasické svetlomety, viditeľné sú akurát na seba nadväzujúce zahnuté LED pásy denného svietenia. Výrazná červená farba sa okrem C-stĺpika nachádza aj na veľkých kolesách obutých do terénne pôsobiacich pneumatík. Tie sú spolu s väčšou svetlou výškou hlavným prvkom, ktorým sa novinka líši od hatchbackov.

Kia v Ženeve: Doba elektrická prichádza

Okrem netradičného konceptu prezentovala automobilka aj model e-Soul a dve hybridného verzie omladeného typu Niro.

Pikantný crossover z Kórey by mohol veľkosťou spadať do kompaktného segmentu, jeho rozmery ale zatiaľ nepoznáme. Rúškom tajomstva zostáva zahalený aj pohon. No použité pomenovanie Habaniro líšiace sa od správneho označenia papričky naznačuje, že technicky by mohlo ísť o príbuzného typu Niro. Ten momentálne disponuje tromi rôznymi ekologicky ladenými pohonmi. Na potvrdenie alebo vyvrátenie tejto teórie nebudeme dlho čakať, Kia chce svoj koncept odhaliť už v zajtra.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×