Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz GLS: Veľký brat prichádza

Luxusné sedemmiestne SUV je blízkym príbuzným triedy GLE, dvojicu spája okrem dizajnových rysov aj vzhľad kabíny či technická stránka.
6 15.04.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že športovo-úžitková paleta modelov s trojcípou hviezdou bude opäť rásť. Jej rozšírenie menom GLB už Mercedes-Benz oficiálne potvrdil. Rodinu však čaká v blízkom čase aj ďalšia zmena, uvedenie novej generácie veľkej triedy GLS. Ukázať sa má pod svetlami autosalóna v New Yorku. Nakoniec prichádza o pár dní skôr, jej fotky už totiž unikli na internet.

Nová trieda GLS vznikla nafúknutím menšieho súrodenca 6 fotografií v galérii Nová trieda GLS vznikla nafúknutím menšieho súrodenca Zdroj: Almuraba

V týchto dňoch zverejnila arabská stránka Almuraba viacero záberov, ktoré ukazujú štandardnú verziu sedemmiestneho SUV i model vybavený balíkom AMG Line. Odlišnosti medzi nimi neprekvapia. V druhom prípade prichádzajú na scénu športovejšie tvarované nárazníky bez tmavých plastových častí, lakované lemy blatníkov či špecifické disky kolies, ktoré majú väčší priemer.

Bez ohľadu na konkrétny variant vydávajú prvotné obrázky jasný signál. Mercedes nijak zásadne neexperimentoval s dizajnom, ale použil obdobné riešenia ako pri triede GLE. Výrazným styčným bodom sú svetlá na oboch koncoch karosérie. Zadné diódové moduly sú teda výrazne štíhlejšie než doposiaľ, čo podčiarkuje mohutné proporcie týchto partií.

Palubná doska sa nezmenila, vzadu však má byť viac miesta 6 fotografií v galérii Palubná doska sa nezmenila, vzadu však má byť viac miesta Zdroj: Almuraba

Blízkosť dvojice vozidiel zo Stuttgartu neskrýva ani interiér. Zatiaľ sme mali možnosť vidieť iba časť palubnej dosky, ktorá je priamo prevzatá z menšieho súrodenca. Identické sú dva veľké displeje bežiace na systéme MBUX, výduchy ventilácie i centrálny tunel. Na fotke môžeme vidieť, že aj spodná časť palubnej dosky môže byť potiahnutá kontrastne prešívanou kožou.

Mercedes-AMG CLA 35: Spája silu a sexepíl

Krátko po dvoch športových variantoch triedy A uvádza trojcípa hviezda príbuzný kupé-sedan, ktorý stovku dosiahne za 4,9 sekundy.

Veľký brat triedy GLE sa bude vyznačovať najmä priestrannejšou zadnou časťou kabíny, ktorá má čerpať z natiahnutého rázvoru. Mercedes-Benz nedávno hovoril o predĺžení rázvoru o 60 mm oproti súčasnej generácii obra. GLS má mať medzi nápravami až 3 137 milimetrov, čím prekonáva nedávno uvedené BMW X7. Adekvátnu porciu miesta má vďaka tomu ponúknuť aj tretí rad sedadiel.

Najväčšie SUV značky sa oficiálne predvedie v New Yorku 6 fotografií v galérii Najväčšie SUV značky sa oficiálne predvedie v New Yorku Zdroj: Almuraba

Príbuzenské vzťahy sa týkajú tiež technickej stránky. Základom luxusného sedemmiestneho SUV je rovnaká platforma MHA a pod kapotou môžeme očakávať obdobnú paletu motorov, pričom chýbať nebudú verzie vyladené divíziou AMG ani 48-voltová mikrohybridná technológia. Na palubu by sa malo dostať i aktívne ovládanie podvozka. Úplnou novinkou bude honosné vyhotovenie Mercedes-Maybach, o ktorom sa šušká už dlhší čas. Oficiálne detaily sa dozvieme už v stredu.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×