Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda3 MPS a najsilnejší VW Golf histórie

FOTO
KLEBETY TÝŽDŇA Bentley zrušilo plány na uvedenie menšieho kupé i prvého elektromobilu a Cupra Leon môže byť plug-in hybrid.
13 14.04.2019 / Marek Pokrývka

Vo svete štyroch kolies patrí apríl tradične dvom medzinárodným autosalónom organizovaným na opačných stranách planéty, ktorých termíny bývajú často blízko seba. Tentokrát sa dokonca takmer stopercentne prekrývajú. V utorok otvorí svoje brány pre novinárov výstavisko v Šanghaji a hneď deň na to sa začne obdobné podujatie v New Yorku.

Bentley prezentovalo pred štyrmi rokmi na ženevskom autosalóne koncept EXP 10 Speed 6, z ktorého malo pôvodne vzniknúť dostupnejšie a zároveň športovejšie kupé než je honosný Continental GT. Neoficiálne sa skloňoval sériový štart v roku 2019. No nakoniec k ničomu takému nedôjde, britská značka vraj takéto chúťky definitívne pochovala. 13 fotografií v galérii Bentley prezentovalo pred štyrmi rokmi na ženevskom autosalóne koncept EXP 10 Speed 6, z ktorého malo pôvodne vzniknúť dostupnejšie a zároveň športovejšie kupé než je honosný Continental GT. Neoficiálne sa skloňoval sériový štart v roku 2019. No nakoniec k ničomu takému nedôjde, britská značka vraj takéto chúťky definitívne pochovala. Zdroj: Bentley

Identitu mnohých exponátov pripravených pre Čínu i Spojené štáty americké už poznáme, no pravdepodobne prídu aj nejaké prekvapenia. Napriek pozornosti sústredenej na blížiace sa premiéry sa neprestáva hovoriť o plánoch automobiliek týkajúcich sa vzdialenejšej budúcnosti.

Medzi klebety tohto týždňa možno zaradiť stopnutie prípravy menšieho a športovejšieho kupé značky Bentley, ale tiež plug-in hybridný pohon pre ostrý kompakt Cupra Leon. Skloňovať sa začal tiež potenciálny konkurent Španiela. Do segmentu hot-hatchov vraj chystá návrat Mazda3, nabrúsenú verziu možno dá aj svojmu sedanu. Hovorí sa pritom o prepĺňanom motore.

Brutálne kombi Audi a najostrejší Mégane

KLEBETY TÝŽDŇA Ford Bronco má mať odnímateľnú strechu i dvere, Honda testuje nástupcu typu Jazz a Porsche môže mať elektrickú vlajkovú loď.

Rovnakej kategórie sa týkajú ďalšie neoficiálne správy. Peugeot podľa nich čoskoro ukončí výrobu benzínového modelu 308 GT z dôvodu sprísňovania emisných noriem, ktoré sa dotkli aj špičkovej verzie nesúcej štítok GTi. Tú vraj čaká elektrifikácia. Pri nemeckej značke Porsche sa žiadne škrty neskloňujú, práve naopak. Už o niekoľko dní asi rozšíri rodinu typu 911 o otvorený variant Speedster.

>>> VŠETKY KLEBETY NÁJDETE V GALÉRII <<<

Spomedzi značiek spadajúcich pod Wolfsburg sa na pretras dostal aj Seat, začal totiž testovať Leon ďalšej generácie s menšou vrstvou kamufláže. Volkswagen sa zasa mal vrátiť k projektu najbrutálnejšieho modelu Golf s výkonom okolo 400 koní. Viac detailov o potenciálnej budúcnosti týchto vozidiel nájdete v galérii, rovnako ako informácie týkajúce sa ďalších plánov výrobcov áut.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×