Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karma Revero: Bavorská technika pod kapotou

Už onedlho predstaví Karma Automotive nové Revero. Hybridný sedan si môže vypožičať techniku z modelu BMW i8.
1 14.04.2019 / Redakcia AUTO BILD

Pred necelým mesiacom sme informovali o plánoch čínsko-americkej značky Karma pre šanghajský autosalón. Prezentovať tam chce omladený typ Revero, ktorému bolo dopriate vynovené pohonné ústrojenstvo kombinujúce elektrinu aj benzín. Keďže na jeho vývoji už od roku 2015 spolupracuje nemecké BMW, nebolo by prekvapením, keby vnútornosti sčasti pochádzali z plug-in hybridu i8.

Omladený model Revero prezentuje svoje rysy na nejasnej fotke

Bavorská technika pod kapotou má svoj rodný list zatiaľ nepopísaný. Automobilka doposiaľ zverejnila iba časový údaj zrýchlenia z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h), ktorý sa má pohybovať na úrovni 4,5 sekundy. Zabezpečiť to má kombinácia dvojice vzadu uložených elektromotorov spriahnutých s trojvalcovým agregátom, ktorý bude slúžiť ako generátor. S najväčšou pravdepodobnosťou sa na scéne objaví 1,5-litrový motor z BMW i8. V každom prípade s deklarovanou akceleráciou nepôjde o žiadneho slimáka.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Hybridný sedan bude svoje výkonné srdce prezentovať v novom šate. Dizajnovými zmenami majú prejsť hlavne svetlomety a predná maska. Pohľad do interiéru nám bude dopriaty pravdepodobne až na výstavisku v Šanghaji, kde Karma Automotive odhalí okrem omladeného aktuálneho produktu aj koncept s podpisom talianskej dielne Pininfarina. Po facelifte sa má Revero dostať do predaja už v druhej polovici tohto roka.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×