Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model X: Zvládne aj náročný terén?

TOP VIDEO
Partia z českého portálu teslicka.cz preverila elektromobil z Kalifornie na špeciálnom off-roadovom polygóne, hlavnú rolu zohralo blato.
1 14.04.2019 / Marek Pokrývka

Luxusné SUV v týchto dňoch symbolizujú najmä vyššie postavenie v spoločnosti. Na pôvodné ciele ich vzniku, teda univerzálnosť a schopnosť dobre fungovať aj mimo spevnených povrchov, sa v mnohých prípadoch akoby zabudlo. Hlavné slovo dostal imidž. Výnimkou v tomto smere nie je ani Tesla Model X, plne elektrické vozidlo kalifornskej značky uvedené zhruba pred tromi rokmi.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Na cestách už dnes jazdí množstvo exemplárov tohto elektromobilu. V prírode ich ale stretnete len ťažko, väčšina majiteľov nemá o schopnostiach SUV mimo asfaltu ani poňatia. Zvládne aj náročný terén? To sa snažila zistiť partia z českého portálu teslicka.cz, ktorá vozidlo konfrontovala s rôznymi neľahkými situáciami. Hlavnú rolu pritom zohralo blato. Tesla na špeciálnom off-roadovom polygóne nesklamala, čo možno vidieť na videu.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×