Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model X: Zvládne aj náročný terén?

TOP VIDEO
Partia z českého portálu teslicka.cz preverila elektromobil z Kalifornie na špeciálnom off-roadovom polygóne, hlavnú rolu zohralo blato.
1 14.04.2019 / Marek Pokrývka

Luxusné SUV v týchto dňoch symbolizujú najmä vyššie postavenie v spoločnosti. Na pôvodné ciele ich vzniku, teda univerzálnosť a schopnosť dobre fungovať aj mimo spevnených povrchov, sa v mnohých prípadoch akoby zabudlo. Hlavné slovo dostal imidž. Výnimkou v tomto smere nie je ani Tesla Model X, plne elektrické vozidlo kalifornskej značky uvedené zhruba pred tromi rokmi.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Na cestách už dnes jazdí množstvo exemplárov tohto elektromobilu. V prírode ich ale stretnete len ťažko, väčšina majiteľov nemá o schopnostiach SUV mimo asfaltu ani poňatia. Zvládne aj náročný terén? To sa snažila zistiť partia z českého portálu teslicka.cz, ktorá vozidlo konfrontovala s rôznymi neľahkými situáciami. Hlavnú rolu pritom zohralo blato. Tesla na špeciálnom off-roadovom polygóne nesklamala, čo možno vidieť na videu.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×