Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj koncernu VW v marci klesol o 4,3 %

Predaj v Číne, ktorá je pre koncern najväčším trhom, v marci klesol o 9,4 % na 324 000 vozidiel a v 1. štvrťroku o 6,3 % na 946 600 automobilov.
14.04.2019 / TASR

Predaj Volkswagenu v marci opäť klesol. Dôvodom bol slabý dopyt v Číne a Južnej Amerike.

Koncern v marci dodal zákazníkom po celom svete 998 900 vozidiel, čo bolo o 4,3 % menej ako v rovnakom mesiaci vlani. Odbyt za celý 1. kvartál padol o 2,8 % na približne 2,6 milióna áut, informoval v piatok Volkswagen.

Predaj v Číne, ktorá je pre koncern najväčším trhom, v marci klesol o 9,4 % na 324 000 vozidiel a v 1. štvrťroku o 6,3 % na 946 600 automobilov.

Dopyt na čínskom trhu brzdí obchodný konflikt s USA, ktorý zvýšil opatrnosť zákazníkov. Šéf predaja Christian Dahlheim však upozornil na to, že koncernu sa podarilo zvýšiť podiely na klesajúcom svetovom trhu.

V Nemecku predaj v marci stúpol o 2,4 % na 133 100 áut a v prvých troch mesiacoch tohto roka o 2,2 % na 337 200 vozidiel. Odbyt v marci vzrástol tiež v USA (+8,2 %) a Brazílii (+3,9 %).

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×