Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentley Flying Spur: Ešte viac pompéznosti

VIDEO
Nástupca anglickej limuzíny chce lepšie konkurovať modelom ako Rolls-Royce Ghost, s ktorým ho spojí exkluzívny detail.
2 13.04.2019 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom ohlásilo Bentley návrat osemvalcových modelov Continental, štvorlitrový biturbo motor nasadzuje pod kapotu kupé i kabrioletu. Tretia generácia luxusného vozidla debutovala s motorom W12 ešte v roku 2017. Bolo preto len otázkou času, kedy absolvuje premenu aj príbuzný sedan nesúci označenie Flying Spur.

Dátum premiéry nového luxusného sedanu zatiaľ nie je známy 2 fotografie v galérii Dátum premiéry nového luxusného sedanu zatiaľ nie je známy Zdroj: Bentley

Honosná limuzína bola pôvodne súčasťou rovnakej rodiny ako spomínané dvojdverové duo, pri premiére aktuálnej verzie sa však od neho formálne oddelila. Technické či interiérové väzby napriek tomu zostali zachované. A rovnako tomu bude v budúcnosti, ďalšie vydanie bude preto stáť na platforme MSB tvoriacej okrem iného základ aj pre Porsche Panamera.

Toto východisko celkom jasne napovedá, čo môžeme očakávať pod kapotou štvordverovej anglickej novinky. Istú budúcnosť má šesťlitrový dvanásťvalec i osemvalcový agregát so zdvihovým objemom štyri litre. Paleta však údajne obsiahne aj plug-in hybrid, pri ktorom zohrá hlavnú rolu 2,9-litrový šesťvalec. Do budúcnosti sa má rátať aj so špičkovým vyhotovením Speed.

Týmto symbolom bude Bentley evokovať modely Rolls-Royce 2 fotografie v galérii Týmto symbolom bude Bentley evokovať modely Rolls-Royce Zdroj: Bentley

Bentley zatiaľ oficiálne nepotvrdilo žiadne detaily. Zverejnilo akurát siluetu naznačujúcu, že dizajnový odklon od modelov Continental bude pokračovať. Namiesto oblín sedan asi uprednostní hrany. Svojím imidžom sa chce viac priblížiť modelom ako je Rolls-Royce Ghost, pričom s produktom z Goodwoodu ho spojí aj exkluzívny detail. Ide o logo značky na prednej kapote. Dostane nielen exkluzívne vyhotovenie s krištáľovými krídlami, ale po prvýkrát bude vysúvateľné.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

V krátkom spote zachytávajúcom tento symbol môžeme okrem neho vidieť aj pochrómovaný pásik deliaci kapotu a časť nablýskaného grilu s vertikálnymi rebrami. Tieto prvky naznačujú, že Flying Spur bude chcieť priniesť ešte viac pompéznosti než doposiaľ. Napriek upútavke na premiéru limuzíny automobilka neprezradila dátum jej premiéry. V júli plánuje Bentley osláviť svoje 100. narodeniny a pripravuje pri tejto príležitosti špeciálne podujatie. Práve tam by mohol luxusný sedan debutovať.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×