Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aquaplaning preveril sebavedomého vodiča

TOP VIDEO
Termín aquaplaning dokáže nahnať husiu kožu aj tým najskúsenejším šoférom. Prečo je tomu tak sa dozvedel aj vodič, ktorý na zverejnenom videu tento nepríjemný fenomén podcenil.
12.04.2019 / Redakcia AUTO BILD

Aquaplaning je postrachom pre všetkých vodičov v daždivom počasí. V takýchto podmienkach si to zvyčajne medzi prvými odnesú príliš sebavedomí šoféri, ktorí neraz precenia svoje schopnosti či podcenia množstvo vody držiacej sa na vozovke. Medzi takých patrí aj muž na priloženom videu.

Aquaplaning: Dážď v roli nenápadného zabijaka

Dážď je z hľadiska šoférskej praxe neveľmi vítaný fenomén. Naviac na mokrej vozovke číha nenápadný zabijak: aquaplaning. Poradíme vám, ako ho rozpoznať a ako správne reagovať.

Vodič pri predbiehaní v ľavom pruhu na rýchlostnej ceste najprv nabehol na mláku pri krajnici a po strate kontroly nad vozidlom nabúral do minivanu idúcom vpravo. Situáciu napokon dokázal ako-tak zvládnuť a nevznikli vážnejšie škody. Súdiac podľa kapoty mohlo ísť o Ford Mustang, ktorému zrejme priťažil zadný pohon. Aquaplaning však dokáže ohroziť všetkých bez rozdielu a preto pri ňom nie je opatrnosti nikdy dosť. 

Upozornenie: Video obsahuje expresívne výrazy


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×