Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aquaplaning preveril sebavedomého vodiča

TOP VIDEO
Termín aquaplaning dokáže nahnať husiu kožu aj tým najskúsenejším šoférom. Prečo je tomu tak sa dozvedel aj vodič, ktorý na zverejnenom videu tento nepríjemný fenomén podcenil.
12.04.2019 / Redakcia AUTO BILD

Aquaplaning je postrachom pre všetkých vodičov v daždivom počasí. V takýchto podmienkach si to zvyčajne medzi prvými odnesú príliš sebavedomí šoféri, ktorí neraz precenia svoje schopnosti či podcenia množstvo vody držiacej sa na vozovke. Medzi takých patrí aj muž na priloženom videu.

Aquaplaning: Dážď v roli nenápadného zabijaka

Dážď je z hľadiska šoférskej praxe neveľmi vítaný fenomén. Naviac na mokrej vozovke číha nenápadný zabijak: aquaplaning. Poradíme vám, ako ho rozpoznať a ako správne reagovať.

Vodič pri predbiehaní v ľavom pruhu na rýchlostnej ceste najprv nabehol na mláku pri krajnici a po strate kontroly nad vozidlom nabúral do minivanu idúcom vpravo. Situáciu napokon dokázal ako-tak zvládnuť a nevznikli vážnejšie škody. Súdiac podľa kapoty mohlo ísť o Ford Mustang, ktorému zrejme priťažil zadný pohon. Aquaplaning však dokáže ohroziť všetkých bez rozdielu a preto pri ňom nie je opatrnosti nikdy dosť. 

Upozornenie: Video obsahuje expresívne výrazy


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×