Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru Outback: Bestseller čaká premena

Dva mesiace od premiéry siedmej generácie sedanu Legacy spoznáme v New Yorku príbuzné terénne kombi, ktoré asi dostane 2,4-litrový turbomotor.
1 12.04.2019 / Marek Pokrývka

Na trendovej športovo-úžitkovej vlne sa čiastočne zviezli aj zvýšené kombi, ktorých počet v ostatných rokoch vzrástol. Medzi stálice tejto kategórie patrí Subaru Outback. Globálne najpredávanejšie vozidlo značky má síce dnes formálne samostatné postavenie, ale už od svojho štartu vychádza z typu Legacy. Ten dostal na februárovom autosalóne v Chicagu siedmu generáciu.

Exteriér zvýšeného kombi sa pravdepodobne výrazne meniť nebude

Premiéra nástupcu sedanu strednej triedy bola jasným signálom, že onedlho čaká premena aj jeho blízkeho príbuzného. Bestseller ju absolvuje opäť v Severnej Amerike tvoriacej preň najdôležitejší trh. Debut vozidla sa odohrá počas budúceho týždňa, kedy sa začína autosalón v New Yorku. Krátko pred ním zverejnila japonská automobilka upútavku vo forme fotky.

Keďže východiskový sedan sa z dizajnového hľadiska menil len decentne, obdobný rozsah úprav očakávame pri terénnom kombi. Dvojica bude mať pravdepodobne opäť mnoho spoločných komponentov. No ako ukazuje aj obrázok, Outback sa bude znovu vyznačovať mohutnými nelakovanými plastmi v spodnej časti bodykitu a väčšou svetlou výškou. Špecifické budú kolesá a ďalšie detaily.

Subaru Legacy: Na scénu sa vracia turbo

Siedme vydanie japonského sedanu pôsobí vďaka decentným úpravám dizajnu ako facelift predchodcu, ale má novú platformu, interiér i motory.

Zásadnejší prerod asi čaká interiér, v ktorom očakávame palubnú dosku obsahujúci vertikálne orientovaný 11,6-palcový displej infotainmentu a hodnotnejšie materiály. Pod kapotu sa zase asi nasťahuje silný prepĺňaný štvorvalec s objemom 2,4 litra. V nižších verziách má naďalej figurovať atmosférický 2,5-litrový agregát, na oficiálne detaily o technike si ale ešte musíme pár dní počkať. Ešte do konca roka by sa nové Subaru mohlo teoreticky objaviť aj v európskych obchodoch.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×