Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlacnejšie SUV Hyundai: Oficiálne skice

Dizajnové skice potvrdzujú autenticitu fotiek zverejnených začiatkom mesiaca, o technike zatiaľ automobilka nehovorí.
4 12.04.2019 / Marek Pokrývka

New York prinesie viacero noviniek určených výhradne pre amerických zákazníkov, ale taktiež počas neho spoznáme modely s globálnymi ambíciami. Do druhej kategórie má patriť napríklad Hyundai Venue. Pôjde o najlacnejšie SUV značky, ktoré bude v portfóliu stáť o priečku nižšie než Kona. Kórejský výrobca aktuálne zverejnil jeho oficiálne skice.

Malý kórejský crossover by mal mať poháňané len predné kolesá 4 fotografie v galérii Malý kórejský crossover by mal mať poháňané len predné kolesá Zdroj: Hyundai

Štvorčlenná várka náčrtov naznačuje mnohé štylistické riešenia, väčšinu z nich však už poznáme. Začiatkom mesiaca totiž na internet unikli fotografie ukazujúce tie najdôležitejšie partie. Diela dizajnérskych ceruziek tak v podstate iba potvrdzujú autenticitu obrázkov, či už ide o výplň masky chladiča, dvojdielne svetlomety alebo jednoducho riešenú zadnú časť nápadne sa ponášajúcu na modely Dacia Sandero či Renault Kwid.

Okrem už známych rysov ukazujú materiály aj prítomnosť profilovanej kapoty a zaujímavo riešených stĺpikov, nechýbajú ani strešné lyžiny. V náčrtoch figuruje tiež interiér. Aj ten sme už mohli vidieť na fotke, nikoho preto neprekvapí veľká obrazovka jemne trčiaca z palubnej dosky či panel klimatizácie obsahujúci tri kruhové ovládače. Súčasťou prostredného je displej.

Hyundai Venue: Sága štyroch očí pokračuje

Dizajn malého crossoveru prezrádzajú fotky z Indie, na ktorých má poodhalené maskovanie. Nachádza sa medzi nimi aj záber interiéru.

K technickej stránke vozidla zatiaľ Hyundai nepovedal nič, s veľkou pravdepodobnosťou však malý crossover využije existujúcu platformu. Teoreticky môže stáť na plošine hatchbacku i20. Ponúkaný bude nepochybne výhradne s predným pohonom, pod kapotou možno učite rátať s motorom 1.0 T-GDI. Oficiálne podrobnosti o kórejskej novinke sa dozvieme na budúci týždeň.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×