Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čínsky trh stiahol predaj Škody nadol

Českej Škode sa v prvom štvrťroku darilo horšie než vlani. Dôvodom pre pokles predaja bol najmä čínsky trh.
12.04.2019 / TASR

Česká automobilka Škoda Auto zaznamenala za prvé tri mesiace tohto roka pokles celosvetových dodávok takmer o tri percentá. Objem predaja ovplyvnilo najmä zníženie dopytu na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda Auto oznámila, že za 1. štvrťrok dodala zákazníkom vo svete 307 600 vozidiel, uviedla agentúra Reuters. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje pokles o 2,9 percenta. Dôvodom je nižší predaj v Číne, naopak, na ruskom a európskom trhu sa dodávky zvýšili.

Čo sa týka jednotlivých mesiacov, pod pokles za 1. kvartál sa nemalou mierou podpísal marec. V minulom mesiaci dodala automobilka zákazníkom 114 200 vozidiel, čo medziročne predstavuje pokles o päť percent.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×