Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čínsky trh stiahol predaj Škody nadol

Českej Škode sa v prvom štvrťroku darilo horšie než vlani. Dôvodom pre pokles predaja bol najmä čínsky trh.
12.04.2019 / TASR

Česká automobilka Škoda Auto zaznamenala za prvé tri mesiace tohto roka pokles celosvetových dodávok takmer o tri percentá. Objem predaja ovplyvnilo najmä zníženie dopytu na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda Auto oznámila, že za 1. štvrťrok dodala zákazníkom vo svete 307 600 vozidiel, uviedla agentúra Reuters. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje pokles o 2,9 percenta. Dôvodom je nižší predaj v Číne, naopak, na ruskom a európskom trhu sa dodávky zvýšili.

Čo sa týka jednotlivých mesiacov, pod pokles za 1. kvartál sa nemalou mierou podpísal marec. V minulom mesiaci dodala automobilka zákazníkom 114 200 vozidiel, čo medziročne predstavuje pokles o päť percent.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×