Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raritný Golf G60 mal aj digitálnu prístrojovku

FOTO
Volkswagen do sveta vypúšťa rôzne verzie modelu Golf aj dnes a inak tomu nebolo ani v minulosti. Špeciálny rely variant G60 mal už pred tridsiatimi rokmi 210 koní a digitálnu prístrojovku.
9 11.04.2019 / Filip Kadlečík

V Nemecku sa aktuálne predáva jedno výnimočné auto. Ide o Volkswagen Golf G60, ktorý pochádza z 5 000-kusovej limitovanej rely edície potrebnej na homologizáciu skutočného pretekárskeho špeciálu. Len 50 áut z tejto várky opustilo továreň bez strešného okna a práve sa pozeráte na jeden z tohto jedného percenta. Raritka prešla v roku 2014 kompletnou obnovou a odvtedy najazdila len 5 200 kilometrov. Majiteľ si ju cení na 49 000 eur.

Raritný Volkswagen Golf G60 má poriadne mastnú cenovku, ponúkne však exkluzivitu limitovanej série s vyladeným agregátom a takmer novým exteriérom i interiérom 9 fotografií v galérii Raritný Volkswagen Golf G60 má poriadne mastnú cenovku, ponúkne však exkluzivitu limitovanej série s vyladeným agregátom a takmer novým exteriérom i interiérom Zdroj: Auto Bild

Cenu youngtimera zdvíha nielen príslušnosť k limitovanej edícii, ale aj jeho mechanická stránka. Pod kapotou tu pracuje 1,8-litrový štvorvalec s prepĺňaním ladený na 154 kW (210 k). Agregát v pôvodnom nastavení produkoval 118 kW (160 k), pri renovácii sa však mechanici pohrali s vnútornosťami a nastavením kompresoru. Okrem toho auto teraz jazdí na 17” diskoch kolies X-Zero Extreme a disponuje podvozkom KW Variante 3.

Exteriér vozidla má bezchybný červený lak, ktorý kompletne pokrýva aj čelnú masku. Za zmienku okrem zliatinových ráfikov stojí aj rozšírenie blatníkov, ktoré musia hostiť veľké kolesá. Karoséria je trojdverová, vnútri sa však usadí štandardný počet pasažierov. Zadná časť je jednoduchá, odlišnosť od bežného Golfu prezrádza najmä označenie či výrazná koncovka výfukového potrubia.

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete objavili fotky, ktoré novinku zachytávajú...

Fakt, že vozidlo je v top technickom stave, prezrádza aj pohľad pod kapotu. Všetko tam je pedantne vyčistené. Lákavo pôsobí aj interiér, ktorý kombinuje plast, textíliu a kožu. Medzi jeho najväčšie vychytávky patria sedadlá Recaro s výrazným bočným vedením či vtedy pokroková plne digitálna prístrojovka. Stál by vám pekný kúsok za takmer päťdesiatisíc eur?


Video
Najnovšie články
Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×