Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záhadné parkovisko: Autá na ňom zlyhávajú

Britské mesto Bristol rieši netradičný problém. V jednej zo štvrtí na jeho okraji sa dejú mysteriózne veci - pri predajni diskontu Lidl autám nefunguje diaľkové odomykanie, zatiaľ si to nikto nevie vysvetliť.
2 09.04.2019 / Filip Kadlečík

Lokálny informačný server BristolLive koncom marca informoval o nezvyčajných javoch, ktoré sa dejú na parkovisku pri predajni Lidl na periférii mesta, v oblasti zvanej Kingswood. Ľudia tu už dlhšie zažívajú veci, ktoré si nateraz nevedia vysvetliť, mnohých to už od nákupu v tejto predajni dokonca i odradilo.

Britský Lidl rieši netradičný problém - na parkovisku jednej z jeho prevádzok zlyháva odomykanie, zamykanie a štartovanie áut 2 fotografie v galérii Britský Lidl rieši netradičný problém - na parkovisku jednej z jeho prevádzok zlyháva odomykanie, zamykanie a štartovanie áut Zdroj: Google Street View

Na parkovisku pri modernej predajni, aké sa dajú nájsť aj u nás, zlyhávajú automobily. Ľudia ich na diaľku nevedia odomknúť, zamknúť a v niektorých prípadoch ani naštartovať. V dobe, keď má množstvo nových vozidiel bezkľúčový prístup či aspoň diaľkové ovládanie, tento problém nepoteší.

Mnohí ľudia ani netušia, že ich auto s funkciou keyless sa dá otvoriť aj fyzickým kľúčom ukrytým v diaľkovom vysielači a nevedia, čo si majú počať. Policajt na dôchodku, Graeme Wakerley, hovorí, že tento problém si všimol už v januári. Raz si dokonca myslel, že jeho auto má vybitý akumulátor a tak zavolal syna, ktorý mu priniesol nový. Nepomohla mu však ani výmena autobatérie. Problémom, ktorý na prvý pohľad môže vyzerať komicky, sa už zaoberá i samotný Lidl.

Bezkľúčové štartovanie zabilo už 30 Američanov

Bezkľúčové štartovanie je jedným z novších komfortných prvkov dnešných automobilov. Nemusieť neustále vyťahovať kľúče od vozidla je veľmi pohodlné. Môže však táto technológia mať aj odvrátenú...

Hovorca diskontnej siete povedal, že tento problém riešia. Predpokladá sa, že niečo v okolí predajne ruší signál kľúčov a preto nefungujú. Zákazníci z toho podozrievali bezdrôtový kamerový systém, jeho zavinenie však Lidl vylúčil. Skloňuje sa aj možná blízkosť vysokonapäťových káblov či iných fenoménov, ktoré môžu rušiť signál diaľkových kľúčov. Včera o tomto probléme informoval server Autoevolution.com a zdá sa, že Lidl zatiaľ ani po takmer dvoch týždňoch nevie, čo presne stojí za touto záhadou.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×