Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trnavská novinka Peugeot: Príde do WRC?

Poľský grafik obliekol hatchback do drsného rely kabáta, obdobné vozidlo by sa teoreticky mohlo v najbližších rokoch stať realitou.
3 08.04.2019 / Marek Pokrývka

Počas tejto dekády začal Peugeot podstatne viac propagovať divíziu Sport, ktorá nadväzuje na mnohé historické úspechy automobilky. Francúzi sa pritom nezamerali výhradne na extrémy postavené na podujatia Dakar či Le Mans. Pre mnohé súťaže pripravili špeciálne verzie typu 208 a rovnako to bude pravdepodobne aj pri jeho druhej generácii. Kam to až môže zájsť?

Takto si pretekársky model Peugeot 208 WRC predstavuje poľský grafik 3 fotografie v galérii Takto si pretekársky model Peugeot 208 WRC predstavuje poľský grafik Zdroj: Behance.net/Łukasz Myszyński

Odpoveď na túto otázku sa rozhodol digitálne zhmotniť Łukasz Myszyński. Trnavská novinka sa v rukách grafika zmenila na drsný hatchback určený pre svätý grál rely, teda vrcholnú kategóriu WRC. Príde francúzske vozidlo do tohto šampionátu? To zatiaľ nevedno, ale mohlo by ísť o vhodného konkurenta pre modely ako Citroën C3, Ford Fiesta či Volkswagen Polo.

Potenciálnemu súťažnému náradiu dal Poliak poriadne ostrý vzhľad zodpovedajúci jeho určeniu. Karoséria dostala výrazne rozšírené blatníky, upravený predný nárazník i kapotu s chladiacimi otvormi, na scénu prišli aj špecifické spätné zrkadlá a strešný vstup vzduchu. Zadnej časti dominuje mohutné krídlo a difúzor doplnený centrálnym vyústením výfukového potrubia. Samozrejmosťou sú špecifické disky, pneumatiky, brzdy či interiér obsahujúci ochranný rám a duo škrupinových sedadiel.

Nový Peugeot 208: Mení sa úplne od základov

Francúzske autíčko vyrábané vo fabrike PSA pri Trnave prešlo obrovskými zmenami a prichádza v druhej generácii. Novinka prekvapuje dizajnom, výbavou i všestrannou platformou.

Technická stránka vozidla by reflektovala súťažné regulácie. Ich zásadné zmeny nečakáme, takže by šlo najskôr o 1,6-litrový prepĺňaný štvorvalec doplnený sekvenčnou prevodovkou a pohonom 4x4. V sériovej forme nič také nečakajte. Peugeot 208 však ponúkne viacero pohonných jednotiek a vôbec po prvýkrát prichádza aj v čisto elektrickej verzii.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×