Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Naživo vysielal šialenú jazdu: Hrozí mu basa

VIDEO
Beau Alan Rogel si na Youtube užíval lokálnu slávu a z nej plynúce peniaze. S obľubou streamoval (naživo vysielal) úseky svojho života, na ktorých nie vždy robil legálne veci. Teraz mu hrozí vyšetrovanie veľkej poroty amerického súdnictva a potenciálne i väzenie.
12 05.04.2019 / Filip Kadlečík

Sociálne siete majú dar stvoriť hviezdy rýchlo, relatívne bez nákladov a vystreliť ich na vrchol spoločenského záujmu. Beauovi Rogelovi sa to stalo v lokálnom meradle, ľudia v jeho okolí ho zrazu spoznávali a jemu sa to páčilo. Na Youtube denne pridával streamy zo svojho života, na ktorých sa z času na čas objavovali i nelegálne aktivity či veci. Štátne orgány však vôbec nezaujímal a jeho internetový “život drsniaka” nikto neriešil.

Shelby GT350, na ktorom Beau zákony porušoval, poháňa 5,2-litrový osemvalec, ladený je na 392 kW (533 k) 12 fotografií v galérii Shelby GT350, na ktorom Beau zákony porušoval, poháňa 5,2-litrový osemvalec, ladený je na 392 kW (533 k) Zdroj: Ford

Ako informoval server Fox News, všetko sa zmenilo pred niekoľkými dňami. Lokálne známeho Youtubera s povesťou tvrdého muža, ktorý sa motal okolo výkonných automobilov, ale príležitostne i zbraní, pri jeho vlastnom živom vysielaní na Youtube zastavili policajti a v tom okamihu sa mu život obrátil o 180 stupňov. Beau sa práve vozil na svojom Ford Mustang Shelby GT350 a naživo sa so svojimi divákmi delil s tým, ako jednoducho na diaľnici prekračuje rýchlosť 300 km/h.

Muži zákona vtedy ešte netušili, že Rogel išiel až tak rýchlo, skôr ich zaujal jeho agresívny jazdný štýl. Po niekoľkých minútach rozhovorov, preverovania jeho stavu a overovania údajov na Beauovom vodičskom preukaze ho nechali ísť ďalej s upozornením, že sa nabudúce má ísť vyblázniť na uzavretú cestu. Rogel si možno myslel, že tým pádom je všetko v poriadku, čoskoro však prišla studená sprcha. Polícia si totiž preklepla jeho kanál na Youtube, kde vystupuje pod nickom “jussa xlt”.

Drsné rozhodnutie súdu: Doživotie “pretekárom”

Ak si niekto myslí, že mu patrí svet a mesto si pomýli s dejiskom nakrúcania ďalšieho dielu Rýchlo a zbesilo, musí počítať s dôsledkami. Nemecký súd urobil s dvomi samozvanými pretekármi krátky...

Muži zákona na Youtube našli množstvo dôkazových materiálov, na základe ktorých Rogela zatkli a vykonali aj domovú prehliadku. Teraz je podozrivý nielen z vyčíňania na cestách, ale aj z nelegálnej držby strelných zbraní. Z cely sa síce dostal na kauciu 20 000 USD (cca 17 800 eur), teraz ho však čaká vypočúvanie veľkej poroty, ktoré môže vyústiť do zrýchleného súdneho procesu a uväznenia. Rogela ostatné dni poriadne šokovali, svedčia o tom aj posledné videá na jeho Youtube. Najnovšie z nich sa v preklade volá “Ako ti 4 mesiace “slávy” na sociálnych médiách môžu zničiť život”. To asi hovorí za všetko.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×