Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Puma sa vráti ako malý crossover

Šelma bude opäť postavená na technike typu Fiesta, okrem štýlovejšej karosérie dostane aj mikrohybridný trojvalec a väčší kufor.
1 04.04.2019 / Marek Pokrývka

Na sklonku predchádzajúceho storočia vyvolal Ford veľký ohlas uvedením typu Puma. Skromne dimenzované kupé zaujalo svojím dizajnom, pričom technicky vychádzalo z hatchbacku Fiesta. Automobilka teraz pripravuje druhú generáciu šelmy. Tá bude reflektovať trendy a vráti sa preto ako malý crossover. Prejde teda podobnou premenou ako Mitsubishi Eclipse.

Crossover postavený na báze hatchbacku chce bodovať najmä imidžom

Modrý ovál ohlásil návrat kedysi zvučného mena na podujatí v Amsterdame, ktorého ústredným motívom bol nový Ford Kuga. Pripravované vozidlo tam aj poodhalil. Jeho krivky síce zostali čiastočne zahalené tieňom, no silueta päťdverového tela bola dobre viditeľná. Z tmy však najvýraznejšie vystupovali vysoko postavené svetlomety obsahujúce denné diódové segmenty.

Štýlová karosérie novinky sa zdá byť kompletne svojská a nijak neprezrádza, že technickým základom typu Puma bude opäť Fiesta. Od nej sa odlíši aj väčšou svetlou výškou. Na terénny štýl sa ale hrať nebude, typické tmavé plastové časti bodykitu chýbajú. Kompletné odhalenie crossoveru sa odohrá v lete. Jeho výroba má prebiehať v Rumunsku, predaj sa spustí do konca roka.

Celkom nový Ford Kuga: Tri hybridné voľby

Tretia generácia populárneho SUV plní dôležitú rolu v elektrifikácii značky, popri nej debutovali dva ďalšie plug-in hybridy.

Napriek niekoľkým mesiacom zostávajúcim do oficiálnej premiéry Ford už teraz prezradil, že pod kapotou novinky sa objaví litrový benzínový trojvalec EcoBoost vybavený 48-voltovou mikrohybridnou technológiou. Vďaka nej dosiahne najvyšší výkon až 114 kW (155 k). Nejde o jediné známe číslo, automobilka avizuje aj batožinový priestor s nadpriemerným objemom 456 litrov. Na zverejnenie ďalších parametrov si pravdepodobne nejaký čas počkáme.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×