Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Puma sa vráti ako malý crossover

Šelma bude opäť postavená na technike typu Fiesta, okrem štýlovejšej karosérie dostane aj mikrohybridný trojvalec a väčší kufor.
1 04.04.2019 / Marek Pokrývka

Na sklonku predchádzajúceho storočia vyvolal Ford veľký ohlas uvedením typu Puma. Skromne dimenzované kupé zaujalo svojím dizajnom, pričom technicky vychádzalo z hatchbacku Fiesta. Automobilka teraz pripravuje druhú generáciu šelmy. Tá bude reflektovať trendy a vráti sa preto ako malý crossover. Prejde teda podobnou premenou ako Mitsubishi Eclipse.

Crossover postavený na báze hatchbacku chce bodovať najmä imidžom

Modrý ovál ohlásil návrat kedysi zvučného mena na podujatí v Amsterdame, ktorého ústredným motívom bol nový Ford Kuga. Pripravované vozidlo tam aj poodhalil. Jeho krivky síce zostali čiastočne zahalené tieňom, no silueta päťdverového tela bola dobre viditeľná. Z tmy však najvýraznejšie vystupovali vysoko postavené svetlomety obsahujúce denné diódové segmenty.

Štýlová karosérie novinky sa zdá byť kompletne svojská a nijak neprezrádza, že technickým základom typu Puma bude opäť Fiesta. Od nej sa odlíši aj väčšou svetlou výškou. Na terénny štýl sa ale hrať nebude, typické tmavé plastové časti bodykitu chýbajú. Kompletné odhalenie crossoveru sa odohrá v lete. Jeho výroba má prebiehať v Rumunsku, predaj sa spustí do konca roka.

Celkom nový Ford Kuga: Tri hybridné voľby

Tretia generácia populárneho SUV plní dôležitú rolu v elektrifikácii značky, popri nej debutovali dva ďalšie plug-in hybridy.

Napriek niekoľkým mesiacom zostávajúcim do oficiálnej premiéry Ford už teraz prezradil, že pod kapotou novinky sa objaví litrový benzínový trojvalec EcoBoost vybavený 48-voltovou mikrohybridnou technológiou. Vďaka nej dosiahne najvyšší výkon až 114 kW (155 k). Nejde o jediné známe číslo, automobilka avizuje aj batožinový priestor s nadpriemerným objemom 456 litrov. Na zverejnenie ďalších parametrov si pravdepodobne nejaký čas počkáme.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×