Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aký otec, taký syn: Schumacher opäť v F1?

FOTO
Na Michaela Schumachera za volantom monopostu Scuderie sa zabudnúť nedá. Teraz sa všetkým pamätníkom tento obraz musel vynoriť znova, do monopostu SF90 sa dostal jeho syn, Mick Schumacher.
19 02.04.2019 / Filip Kadlečík

Michael Schumacher musí byť hrdým otcom. Jeho syn Mick ôsmimi víťazstvami a štrnástimi umiestneniami na bedni ovládol európsku divíziu Formule 3, preradil na rýchlejší stupeň a zamieril o ligu vyššie - do Formule 2. Tam už vo farbách tímu Prema Racing stihol absolvovať i svoje premiérové preteky v Bahrajne, na ktorých obsadil solídne ôsme miesto.

Syn Mick aktuálne kráča v šľapajách otca Michaela 19 fotografií v galérii Syn Mick aktuálne kráča v šľapajách otca Michaela Zdroj: Auto Bild

Tieto dni sú pre 20-ročného Nemca výnimočné ešte aj z iných dôvodov. Už tri mesiace sa angažuje v programe Ferrari Driver Academy a už teraz mu Scuderia prejavila dôveru. V rámci skúšobného programu totiž práve dnes usadol za volantom vrcholného monopostu SF90, ktorý súperí s konkurenciou priamo v kráľovskej Formule 1. Tím Ferrari sa tak po niekoľkých rokoch opäť spojil s menom Ferrari, čo nejednému pamätníkovi navodilo zimomriavky. Na sedem titulov Michaela sa zabúda ťažko.

Zatiaľ je otázne, či sa “mladý Schumacher” dokáže prebojovať až do Formule 1, predpoklady však na to zjavne má. Aktuálne popri boji v kolotoči Formule 2 slúži aj ako testovací pilot pre Alfa Romeo, schopnosti tak môže rozvíjať na viacerých fórach. Pri špeciálnej príležitosti obnovenia spojenia medzi menami Schumacher a Ferrari prinášame galériu, ktorá porovnáva Michaela Schumachera s jeho synom Mickom v podobných situáciách.


>>> Porovnanie mladšieho a staršieho "Schumiho" vo Formule 1 <<<


Syn svetoznámeho šampióna dnes dostal možnosť, o ktorej sa absolútnej väčšine motoristických nadšencov bude navždy len snívať. Na vlastnej koži si vyskúšal monopost SF90, ktorý poháňa 1,6-litrový prepĺňaný vidlicový šesťvalec schopný pracovať až na 15 000 otáčkach, ktorému ešte navyše pomáha systém KERS. Vozidlo spolu s jazdcom dosahuje hmotnosť 743 kilogramov. Sám Mick sa vyjadril, že sa na túto udalosť veľmi tešil. Do budúcnosti mu držíme palce, rovnako, ako aj jeho otcovi.

Ako zo sci-fi filmu: Toto je štúdia novej formule

Formula 1 sa dlhodobo trápi s klesajúcou popularitou. Medzičasom na cvengu naberá nový druh pretekov plný elektrických strojov. Na atraktivite by im čoskoro mohol pridať futuristický monopost.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×