Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Venue: Sága štyroch očí pokračuje

FOTO
Dizajn malého crossoveru prezrádzajú fotky z Indie, na ktorých má poodhalené maskovanie. Nachádza sa medzi nimi aj záber interiéru.
4 02.04.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami Hyundai potvrdil, že plánuje uviesť ďalšie vozidlo hodné trendového označenia SUV. Pokrstil ho anglickým slovom Venue. Novinka sa v hierarchii kórejskej automobilky zaradí pod typ Kona, ale napriek skromným rozmerom má byť dostupná aj v Spojených štátoch. Preto si debut odbije v New Yorku. S jej predajom sa však ráta na mnohých trhoch, patriť má medzi ne aj India. Práve odtiaľ pochádzajú fotografie odhaľujúce dizajn čerstvého prírastku do rodiny.

Venue bude ďalším kórejským autom s dvojdielnymi svetlometmi 4 fotografií v galérii Venue bude ďalším kórejským autom s dvojdielnymi svetlometmi Zdroj: Carscoops

Obrázky malého crossoveru zverejnila stránka Carscoops, ktorá sa odvoláva na viaceré zdroje z druhej najľudnatejšej krajiny sveta. Zábery vznikli poodhalením textilnej kamufláže na dvoch prototypoch. Spod maskovania vykukla prakticky celá predná časť, ktorá obsahuje typickú masku chladiča s výraznou pochrómovanou mrežou a dvojdielne svetlomety. Sága štyroch očí teda pokračuje. Hyundai už použil tento štýl pri typoch Kona, Santa Fe i Palisade, v rámci portfólia zostáva výnimkou akurát Tucson.

Na ďalších fotografiách môžeme vidieť šestnásťpalcové kolesá a tiež jednoducho riešenú zadnú časť. Svojimi krivkami nám najviac pripomína Renault Kwid, ktorý bude priamym súperom Kórejčana. Piate dvere obsahujú okrem centrálneho označenia Venue aj symbol vybavenia SX a tiež štítok Turbo hovoriaci o prepĺňanej pohonnej jednotke. Pravdepodobne ide o trojvalec 1.0 T-GDI.

Hyundai Sonata: Viac o odvážnom sedane

Kórejské vozidlo bude mať aj halogénové svetlomety a jednoduché rádio, pod jeho kapotou sa s istotou objaví motor 1.6 T-GDI.

Medzi zábermi nájdeme aj interiér obsahujúci známy volant a veľký displej infotainmentu čiastočne vytŕčajúci z palubnej dosky. Tá obsahuje tiež trojicu kruhových ovládačov klimatizácie, pričom ten prostredný obsahuje malú obrazovku. Na lepší pohľad do kabíny nebudeme dlho čakať. Živá premiéra sa odohrá 17. apríla, virtuálne sa však Hyundai Venue môže ukázať už skôr.


Video
Najnovšie články
Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?

Švédsko sa chce do roka 2045 uhlíkovo neutrálnym a výrazne podporuje predaj elektromobilov. Naráža na výrazný problém, a tým je kapacita rozvodných sietí...

Achillovou pätou e-mobility môžu byť rozvodné siete

Možno si myslíte, že konflikty kdesi vo svete sa nás netýkajú. Omyl, ktorý sa prejaví najmä pri tankovaní. Nateraz nám obchodná vojna USA s Čínou a Mexikom...

Lacné leto? Ceny nafty a benzínu prekvapia

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených...

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×