Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Venue: Sága štyroch očí pokračuje

FOTO
Dizajn malého crossoveru prezrádzajú fotky z Indie, na ktorých má poodhalené maskovanie. Nachádza sa medzi nimi aj záber interiéru.
4 02.04.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami Hyundai potvrdil, že plánuje uviesť ďalšie vozidlo hodné trendového označenia SUV. Pokrstil ho anglickým slovom Venue. Novinka sa v hierarchii kórejskej automobilky zaradí pod typ Kona, ale napriek skromným rozmerom má byť dostupná aj v Spojených štátoch. Preto si debut odbije v New Yorku. S jej predajom sa však ráta na mnohých trhoch, patriť má medzi ne aj India. Práve odtiaľ pochádzajú fotografie odhaľujúce dizajn čerstvého prírastku do rodiny.

Venue bude ďalším kórejským autom s dvojdielnymi svetlometmi 4 fotografií v galérii Venue bude ďalším kórejským autom s dvojdielnymi svetlometmi Zdroj: Carscoops

Obrázky malého crossoveru zverejnila stránka Carscoops, ktorá sa odvoláva na viaceré zdroje z druhej najľudnatejšej krajiny sveta. Zábery vznikli poodhalením textilnej kamufláže na dvoch prototypoch. Spod maskovania vykukla prakticky celá predná časť, ktorá obsahuje typickú masku chladiča s výraznou pochrómovanou mrežou a dvojdielne svetlomety. Sága štyroch očí teda pokračuje. Hyundai už použil tento štýl pri typoch Kona, Santa Fe i Palisade, v rámci portfólia zostáva výnimkou akurát Tucson.

Na ďalších fotografiách môžeme vidieť šestnásťpalcové kolesá a tiež jednoducho riešenú zadnú časť. Svojimi krivkami nám najviac pripomína Renault Kwid, ktorý bude priamym súperom Kórejčana. Piate dvere obsahujú okrem centrálneho označenia Venue aj symbol vybavenia SX a tiež štítok Turbo hovoriaci o prepĺňanej pohonnej jednotke. Pravdepodobne ide o trojvalec 1.0 T-GDI.

Hyundai Sonata: Viac o odvážnom sedane

Kórejské vozidlo bude mať aj halogénové svetlomety a jednoduché rádio, pod jeho kapotou sa s istotou objaví motor 1.6 T-GDI.

Medzi zábermi nájdeme aj interiér obsahujúci známy volant a veľký displej infotainmentu čiastočne vytŕčajúci z palubnej dosky. Tá obsahuje tiež trojicu kruhových ovládačov klimatizácie, pričom ten prostredný obsahuje malú obrazovku. Na lepší pohľad do kabíny nebudeme dlho čakať. Živá premiéra sa odohrá 17. apríla, virtuálne sa však Hyundai Venue môže ukázať už skôr.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×