Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Kuga: Debut nástupcu je na spadnutie

VIDEO
Už počas najbližšieho utorka spoznáme tretiu generáciu obľúbeného SUV, v mnohých rysoch sa inšpirovala kompaktom Focus.
1 30.03.2019 / Marek Pokrývka

Lincoln v týchto dňoch informoval, že na aprílovom autosalóne v New Yorku predvedie kompaktné SUV Corsair nahrádzajúce typ MKC. Napriek odlišnému menu bude novinka opäť využívať rovnakú techniku ako Ford Kuga. Vychádzať však bude z jeho ďalšej generácie, o ktorej sa hovorí dlhé mesiace. Debut nástupcu populárneho auta je momentálne na spadnutie.

Tesne pred premiérou ukázal Ford viaceré detaily SUV

Modrý ovál prezradil, že v poradí tretie vydanie vozidla predstaví 2. apríla. Teda ešte pred začiatkom newyorského autosalóna. Oficiálnemu odhaleniu predchádza zverejnenie krátkeho videa, ktoré zachytáva niektoré kľúčové detaily. Vidieť v ňom diódové svetlomety, časť predného nárazníka, označenie na piatych dverách i kruhový ovládač samočinnej prevodovky.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Šesť sekúnd trvajúci spot potvrdzuje, že Kuga si ako hlavnú inšpiráciu zvolila Focus. SUV by malo disponovať podobnými svetlami i interiérom ako obľúbený kompakt. Samozrejme, proporčne bude niekde inde a ponúkne odlišnú paletu pohonných jednotiek s viacerými verziami roztáčajúcimi všetky kolesá. Konkrétne špecifikácie sa asi dozvieme už v utorok.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Unikát: Logan R.S. s výkonom 150 koní

Po prezentácii prvého agregátu s technológiou CVVD sa výrobca pochválil prevodovým ústrojenstvom navrhnutým špeciálne pre hybridy.

Hyundai má revolučný motor i prevodovku

Facelift prinesie väčšiu masku chladiča a odlišné svetlá, vo vnútri možno čakať nový prístrojový panel a infotainment. Hovorí sa aj o uvedení verzie 545e.

BMW radu 5: Aké bude po modernizácii?

Dvojica príbuzných SUV prešla dizajnovými zmenami, ktoré zahŕňajú gril Panamericana. Ich trojlitrový šesťvalec je posilnený na 390 koní.

Mercedes-AMG: Viac sily pre duo GLC 43

Volvo má za sebou ťažký kvartál a naviac prišla ďalšia zlá správa: Švédi totiž musia globálne zvolať vyše milióna vozidiel pre problém s motorom, ktorý môže...

Volvo zvoláva po svete viac než milión vozidiel

Prudký rozvoj technológií v automobilovom priemysle sa čoraz viac dotýka i oblastí, kde by sme ho ešte pred niekoľkými rokmi vôbec neočakávali. Najnovšie...

Veľké inovácie: Toto už zvládne reflexná vesta

Malý hatchback prichádza na japonský trh s tvárou upravenou podľa aktuálnej podoby dizajnového jazyka Kodo. Okrem toho má komfortnejší podvozok a bude ponúkaný...

Mazda2 absolvovala plastickú operáciu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×