Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Octavia: Športový vzhľad pre bežné verzie

Česi dali svojmu bestselleru balík, ktorý prináša jemne upravený bodykit s čiernymi prvkami či nové disky kolies.
7 27.03.2019 / Marek Pokrývka

Mladá Boleslav sa počas ostatných rokov koncentrovala najmä na SUV, z hľadiska výrobných čísel však pre ňu stále zostáva veľmi dôležitá aj Octavia. Život jej aktuálnej generácie sa aktuálne chýli k svojmu koncu. Česká automobilka sa ju preto rozhodla zatraktívniť a prináša nový balík Dynamic+. Vzhľadom na jeho špecifiká by však mohol pokojne niesť aj označenie Sportline.

Škoda uvádza pre svoj bestseller balík Dynamic+ 7 fotografií v galérii Škoda uvádza pre svoj bestseller balík Dynamic+ Zdroj: Škoda

Nositeľov spomínaného názvu nepripomína len červený lak karosérie liftbacku, ale tiež dizajn dvojfarebných diskov kolies Vega s priemerom 18 palcov. Tie sú za príplatok. V ponuke sú aj ďalšie rovnako veľké ráfiky, ale tiež pár 17-palcových modelov v striebornom alebo čiernom finiši.

Tmavé tóny vyznávajú aj zadné sklá spolu s ich rámom, vonkajšie spätné zrkadlá, rám masky chladiča či decentný predný spojler. Vzadu sa objavil centrálny dielec nárazníka s tvarmi imitujúcimi výfukové koncovky, v prípade liftbacku aj decentná lišta na piatych dverách.

Súčasťou základného vybavenia sú športové sedadlá 7 fotografií v galérii Súčasťou základného vybavenia sú športové sedadlá Zdroj: Škoda

V interiéri dostali vpredu šancu anatomicky tvarované sedadlá s integrovanými hlavovými opierkami, okrem toho došlo k zmene volantu za kúsok s hrubším zospodu splošteným vencom. Samozrejmosťou je špecifické textilné čalúnenie, vrátane čierneho stropu.

Škoda Octavia z bazára: Ideálne auto pre rodinu?

Jazdená Škoda Octavia je obľúbená nielen na Slovensku, ale aj v Nemecku. No i tak má určité slabiny, ako dokazuje aj náš test.

Škoda uvádza, že balík Dynamic+ bude dostupný pri väčšine dostupných motorov a oboch karosériách. Prináša teda športový vzhľad aj pre bežné verzie tohto bestselleru. Česká automobilka zatiaľ nešpecifikovala cenu novinky a nepoznáme ani dátum štartu predaja.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×