Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uniklo nové logo VW: V jednoduchosti je krása

VIDEO
Volkswagen hovorí o zmene imidžu už dlhé mesiace. So zmenou vnímania značky súvisí aj úprava jej loga. Špekulácie o jeho možnej podobe sú dnes už zbytočné, dopredu ju odhalili špiónske zábery i nemecká futbalová reprezentácia.
3 26.03.2019 / Filip Kadlečík

Volkswagen už pred necelým rokom avizoval, že tradičný nemecký výrobca prejde veľkými zmenami. Už vtedy sa špekulovalo i o tom, že prerod z konzervatívne vnímanej značky na emotívnejšiu a živšiu bude zahŕňať i zmenu loga. Predpoklady sa potvrdili a my už poznáme novú verziu emblému VW.

Na aktuálnom spote ešte VW vystupuje pod súčasným logom... 3 fotografie v galérii Na aktuálnom spote ešte VW vystupuje pod súčasným logom... Zdroj: DFB ...v budúcnosti však v kampani uvidíme skôr jeho modernizovanú a jednoduchšiu verziu 3 fotografie v galérii ...v budúcnosti však v kampani uvidíme skôr jeho modernizovanú a jednoduchšiu verziu Zdroj: DFB

Volkswagen chystá veľkú elektrickú ofenzívu a už dnes do nej vkladá obrovské úsilie. Kľúčový produkt rodiny I.D. by sa mal v sériovej verzii predstaviť až na frankfurtskom autosalóne, Wolfsburg ale beztak bezemisné vozidlá promuje už dnes. Využíva na to viac než päťročný exkluzívny kontrakt s Nemeckým futbalovým zväzom (DFB), hlavná myšlienka tejto spolupráce totiž znie “Futbal pre každého, elektromobily pre každého!”.

Pôvodne sa očakávalo, že modernizované logo sa bude spájať s príchodom ôsmej generácie modelu Golf. Ten sa však o niekoľko mesiacov oneskorí a tak ho VW pravdepodobne symbolicky uvedie práve pri zrode ďalšej éry - debute elektrického hatchbacku I.D. Nové logo je jednoduché, nevyužíva tieňovanie a spolieha sa len na kontrast čiernej a bielej farby. Línie písmen “V” a “W” sú v strede aj naďalej oddelené, po novom však budú štíhlejšie. Nejde o žiadnu revolúciu, ale o ďalšiu premyslenú evolúciu.

Obrovské zmeny vo VW: Príde aj nové logo?

Agentúra Bloomberg uvádza, že Volkswagen prejde obrovskými zmenami. Skloňuje sa markantné vylepšenie imidžu či dokonca aj obmena známeho loga. Čo presne nás čaká?

Okrem špiónskych fotiek ôsmeho Golfu podobu nového loga predčasne odhalil aj Nemecký futbalový zväz, keď zverejnil fotografie z pripravovanej kampane. Na nich už futbalisti nesú oblečenie, ktoré zdobí omladený emblém VW.  Wolfsburg svoj symbol nemení len z dizajnových dôvodov, minimalistické zobrazenie je aj výrazne funkčnejšie.

V digitálnom svete reklamy a kampaní na sociálnych médiách sa so zjednodušeným variantom bude pracovať omnoho prirodzenejšie. Ako sa logo VW menilo v priebehu dekád do súčasnosti? To sa dozviete na priloženom videu. Ktorá z jeho podôb vám imponuje najviac?


Video
Najnovšie články
Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×