Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uniklo nové logo VW: V jednoduchosti je krása

VIDEO
Volkswagen hovorí o zmene imidžu už dlhé mesiace. So zmenou vnímania značky súvisí aj úprava jej loga. Špekulácie o jeho možnej podobe sú dnes už zbytočné, dopredu ju odhalili špiónske zábery i nemecká futbalová reprezentácia.
3 26.03.2019 / Filip Kadlečík

Volkswagen už pred necelým rokom avizoval, že tradičný nemecký výrobca prejde veľkými zmenami. Už vtedy sa špekulovalo i o tom, že prerod z konzervatívne vnímanej značky na emotívnejšiu a živšiu bude zahŕňať i zmenu loga. Predpoklady sa potvrdili a my už poznáme novú verziu emblému VW.

Na aktuálnom spote ešte VW vystupuje pod súčasným logom... 3 fotografie v galérii Na aktuálnom spote ešte VW vystupuje pod súčasným logom... Zdroj: DFB ...v budúcnosti však v kampani uvidíme skôr jeho modernizovanú a jednoduchšiu verziu 3 fotografie v galérii ...v budúcnosti však v kampani uvidíme skôr jeho modernizovanú a jednoduchšiu verziu Zdroj: DFB

Volkswagen chystá veľkú elektrickú ofenzívu a už dnes do nej vkladá obrovské úsilie. Kľúčový produkt rodiny I.D. by sa mal v sériovej verzii predstaviť až na frankfurtskom autosalóne, Wolfsburg ale beztak bezemisné vozidlá promuje už dnes. Využíva na to viac než päťročný exkluzívny kontrakt s Nemeckým futbalovým zväzom (DFB), hlavná myšlienka tejto spolupráce totiž znie “Futbal pre každého, elektromobily pre každého!”.

Pôvodne sa očakávalo, že modernizované logo sa bude spájať s príchodom ôsmej generácie modelu Golf. Ten sa však o niekoľko mesiacov oneskorí a tak ho VW pravdepodobne symbolicky uvedie práve pri zrode ďalšej éry - debute elektrického hatchbacku I.D. Nové logo je jednoduché, nevyužíva tieňovanie a spolieha sa len na kontrast čiernej a bielej farby. Línie písmen “V” a “W” sú v strede aj naďalej oddelené, po novom však budú štíhlejšie. Nejde o žiadnu revolúciu, ale o ďalšiu premyslenú evolúciu.

Obrovské zmeny vo VW: Príde aj nové logo?

Agentúra Bloomberg uvádza, že Volkswagen prejde obrovskými zmenami. Skloňuje sa markantné vylepšenie imidžu či dokonca aj obmena známeho loga. Čo presne nás čaká?

Okrem špiónskych fotiek ôsmeho Golfu podobu nového loga predčasne odhalil aj Nemecký futbalový zväz, keď zverejnil fotografie z pripravovanej kampane. Na nich už futbalisti nesú oblečenie, ktoré zdobí omladený emblém VW.  Wolfsburg svoj symbol nemení len z dizajnových dôvodov, minimalistické zobrazenie je aj výrazne funkčnejšie.

V digitálnom svete reklamy a kampaní na sociálnych médiách sa so zjednodušeným variantom bude pracovať omnoho prirodzenejšie. Ako sa logo VW menilo v priebehu dekád do súčasnosti? To sa dozviete na priloženom videu. Ktorá z jeho podôb vám imponuje najviac?


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×