Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodge Charger dostane opciu Widebody

Pri kupé stojí rozšírený bodykit 6-tisíc dolárov navyše, obdobný príplatok sa očakáva v prípade štvordverového brata.
26.03.2019 / Marek Pokrývka

Vrcholom modelového radu Challenger sa predvlani stal extrém menom SRT Demon, ktorý sa vyznačuje množstvom technických špecifík. Medzi ne patria rozšírené nápravy kryté nafúknutými blatníkmi. Tento prvok sa mnohým zapáčil, Dodge ho preto začal ponúkať aj pre hierarchicky nižšie postavený variant Hellcat. Rovnaký krok pripravuje v prípade príbuzného sedanu.

Už nejaký čas sa v kuloároch hovorí, že opciu Widebody dostane aj Charger. Americká automobilka dala teraz rečiam reálnu podobu. Na kalifornskom festivale viac-menej v tichosti predviedla koncept, ktorý nezaujal len farebnou grafikou pokrývajúcou celú karosériu.

Dodge disponuje mohutnými oblúkmi blatníkov, ktoré nadväzujú na upravené prahy i nárazníky. Súčasťou predného dielca sú väčšie vstupy vzduchu a modifikovaná maska chladiča. Vzadu sa taktiež objavili výraznejšie otvory, ale tiež neprehliadnuteľný spojler. Súčasťou balíka sú kolesá. Ich rozmery nepoznáme, na šírku však majú iste najmenej 10 palcov.

Dodge Challenger má nový špičkový model

Variant s označením Redeye zdedil z démonického špeciálu až 25 komponentov, výkon jeho osemvalca je 594 kW (808 k).

Podobne ako v prípade kupé by sa opcia Widebody mala týkať výhradne bodykitu a podvozkových partií. Údajne pritom nebude dostupná len pre model Hellcat, zákulisné zdroje skloňujú aj variant 392 Scat Pack. Na potvrdenie tejto informácie si ešte musíme počkať. Rovnako aj na zverejnenie ceny, pri type Challenger sa dopláca 6-tisíc dolárov (asi 5 300 eur).


Video
Najnovšie články
Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×