Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodge Charger dostane opciu Widebody

Pri kupé stojí rozšírený bodykit 6-tisíc dolárov navyše, obdobný príplatok sa očakáva v prípade štvordverového brata.
26.03.2019 / Marek Pokrývka

Vrcholom modelového radu Challenger sa predvlani stal extrém menom SRT Demon, ktorý sa vyznačuje množstvom technických špecifík. Medzi ne patria rozšírené nápravy kryté nafúknutými blatníkmi. Tento prvok sa mnohým zapáčil, Dodge ho preto začal ponúkať aj pre hierarchicky nižšie postavený variant Hellcat. Rovnaký krok pripravuje v prípade príbuzného sedanu.

Už nejaký čas sa v kuloároch hovorí, že opciu Widebody dostane aj Charger. Americká automobilka dala teraz rečiam reálnu podobu. Na kalifornskom festivale viac-menej v tichosti predviedla koncept, ktorý nezaujal len farebnou grafikou pokrývajúcou celú karosériu.

Dodge disponuje mohutnými oblúkmi blatníkov, ktoré nadväzujú na upravené prahy i nárazníky. Súčasťou predného dielca sú väčšie vstupy vzduchu a modifikovaná maska chladiča. Vzadu sa taktiež objavili výraznejšie otvory, ale tiež neprehliadnuteľný spojler. Súčasťou balíka sú kolesá. Ich rozmery nepoznáme, na šírku však majú iste najmenej 10 palcov.

Dodge Challenger má nový špičkový model

Variant s označením Redeye zdedil z démonického špeciálu až 25 komponentov, výkon jeho osemvalca je 594 kW (808 k).

Podobne ako v prípade kupé by sa opcia Widebody mala týkať výhradne bodykitu a podvozkových partií. Údajne pritom nebude dostupná len pre model Hellcat, zákulisné zdroje skloňujú aj variant 392 Scat Pack. Na potvrdenie tejto informácie si ešte musíme počkať. Rovnako aj na zverejnenie ceny, pri type Challenger sa dopláca 6-tisíc dolárov (asi 5 300 eur).


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×