Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodge Charger dostane opciu Widebody

Pri kupé stojí rozšírený bodykit 6-tisíc dolárov navyše, obdobný príplatok sa očakáva v prípade štvordverového brata.
26.03.2019 / Marek Pokrývka

Vrcholom modelového radu Challenger sa predvlani stal extrém menom SRT Demon, ktorý sa vyznačuje množstvom technických špecifík. Medzi ne patria rozšírené nápravy kryté nafúknutými blatníkmi. Tento prvok sa mnohým zapáčil, Dodge ho preto začal ponúkať aj pre hierarchicky nižšie postavený variant Hellcat. Rovnaký krok pripravuje v prípade príbuzného sedanu.

Už nejaký čas sa v kuloároch hovorí, že opciu Widebody dostane aj Charger. Americká automobilka dala teraz rečiam reálnu podobu. Na kalifornskom festivale viac-menej v tichosti predviedla koncept, ktorý nezaujal len farebnou grafikou pokrývajúcou celú karosériu.

Dodge disponuje mohutnými oblúkmi blatníkov, ktoré nadväzujú na upravené prahy i nárazníky. Súčasťou predného dielca sú väčšie vstupy vzduchu a modifikovaná maska chladiča. Vzadu sa taktiež objavili výraznejšie otvory, ale tiež neprehliadnuteľný spojler. Súčasťou balíka sú kolesá. Ich rozmery nepoznáme, na šírku však majú iste najmenej 10 palcov.

Dodge Challenger má nový špičkový model

Variant s označením Redeye zdedil z démonického špeciálu až 25 komponentov, výkon jeho osemvalca je 594 kW (808 k).

Podobne ako v prípade kupé by sa opcia Widebody mala týkať výhradne bodykitu a podvozkových partií. Údajne pritom nebude dostupná len pre model Hellcat, zákulisné zdroje skloňujú aj variant 392 Scat Pack. Na potvrdenie tejto informácie si ešte musíme počkať. Rovnako aj na zverejnenie ceny, pri type Challenger sa dopláca 6-tisíc dolárov (asi 5 300 eur).


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×