Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodge Charger dostane opciu Widebody

Pri kupé stojí rozšírený bodykit 6-tisíc dolárov navyše, obdobný príplatok sa očakáva v prípade štvordverového brata.
26.03.2019 / Marek Pokrývka

Vrcholom modelového radu Challenger sa predvlani stal extrém menom SRT Demon, ktorý sa vyznačuje množstvom technických špecifík. Medzi ne patria rozšírené nápravy kryté nafúknutými blatníkmi. Tento prvok sa mnohým zapáčil, Dodge ho preto začal ponúkať aj pre hierarchicky nižšie postavený variant Hellcat. Rovnaký krok pripravuje v prípade príbuzného sedanu.

Už nejaký čas sa v kuloároch hovorí, že opciu Widebody dostane aj Charger. Americká automobilka dala teraz rečiam reálnu podobu. Na kalifornskom festivale viac-menej v tichosti predviedla koncept, ktorý nezaujal len farebnou grafikou pokrývajúcou celú karosériu.

Dodge disponuje mohutnými oblúkmi blatníkov, ktoré nadväzujú na upravené prahy i nárazníky. Súčasťou predného dielca sú väčšie vstupy vzduchu a modifikovaná maska chladiča. Vzadu sa taktiež objavili výraznejšie otvory, ale tiež neprehliadnuteľný spojler. Súčasťou balíka sú kolesá. Ich rozmery nepoznáme, na šírku však majú iste najmenej 10 palcov.

Dodge Challenger má nový špičkový model

Variant s označením Redeye zdedil z démonického špeciálu až 25 komponentov, výkon jeho osemvalca je 594 kW (808 k).

Podobne ako v prípade kupé by sa opcia Widebody mala týkať výhradne bodykitu a podvozkových partií. Údajne pritom nebude dostupná len pre model Hellcat, zákulisné zdroje skloňujú aj variant 392 Scat Pack. Na potvrdenie tejto informácie si ešte musíme počkať. Rovnako aj na zverejnenie ceny, pri type Challenger sa dopláca 6-tisíc dolárov (asi 5 300 eur).


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×