Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.
13 25.03.2019 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov bojuje kedysi slávna značka Lancia o prežitie. Jej portfólio aktuálne tvorí iba malý hatchback Ypsilon, pričom dostupný je výhradne v Taliansku. Pre firmu tohto kalibru ide o naozaj smutný osud. Počas histórie vzniklo s jej logom množstvo zaujímavých automobilov, medzi ktoré možno iste zaradiť typ Aurelia. Jeden výnimočný kúsok je aktuálne na predaj.

Historické talianske kupé si reštaurátor cení na 185-tisíc libier 13 fotografií v galérii Historické talianske kupé si reštaurátor cení na 185-tisíc libier Zdroj: Thornley Kelham

Poeticky nazvané vozidlo dostupné s kvartetom rôznych karosérii zanechalo v histórii stopu, nakoľko do sériovej výroby uviedlo vidlicový šesťvalec. V rozmedzí rokov 1950 až 1958 sa montovalo so štyrmi rôznymi benzínovými motormi. Dvojdverový model na fotografiách pochádza z roku 1953 a je označený kódom B20GT, poháňa ho teda dvojlitrový agregát dosahujúci výkon 60 kW (82 k). Spriahnutý je so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou s radiacou pákou na podlahe.

Okrem konfigurácie V6 sa modelový rad Aurelia zapísal do sŕdc fanúšikov aj svojím nezameniteľným dizajnom. V prípade predávaného exemplára sú krivky kupé absolútne neporušené zubom času, nakoľko absolvoval kompletnú renováciu. Len ošetrovanie karosérie zabralo vyše 1 200 hodín. Zakončilo ho lakovanie originálnym hnedým lakom Amaranto, kým kolesá dostali béžový náter. Interiér bol prečalúnený sivým textilom podľa originálnej špecifikácie.

Návrat legendy: Lancia Delta v životnej forme

Doba hothatchov začala omnoho skôr, než by sa mohlo zdať. Jedným z najznámejších kúskov z tejto sorty bola Lancia Delta Integrale. Legenda teraz užíva v špeciálnej úprave Futurista.

Reštaurovanie veterána s pravostranným riadením mala na starosti britská spoločnosť Thornley Kelham, ktorá nenechala nič na náhodu. Úroveň prác je špičková. Od ich ukončenia najazdila bezchybná Lancia len 5 214 míľ, čo je 8 390 kilometrov. Svoje dielo si aj preto firma vysoko cení. Požaduje zaň pevnú sumu 185-tisíc libier, v prepočte do európskej meny ide o vyše 215-tisíc.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×