Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.
25.03.2019 / Marek Pokrývka

Uprostred minulého roka predstavilo BMW v poradí štvrtú generáciu typu X5, ktorá odštartovala éru nadrozmerných ľadviniek. SUV debutovalo rovno aj vo výkonnej verzii M50d. Tá je aktuálne špičkou ponuky a my sme už mali možnosť si ju vyskúšať. Svoju pozíciu si však tento model neudrží dlho. Už čoskoro dorazí osemvalcový variant a aktuálne sa predvádza na prvých fotografiách.

Prostredníctvom sociálnej siete Instagram sa na svetlo sveta dostalo viacero záberov, ktoré evidentne vznikli v továrni bavorskej automobilky. Jeden zachytáva modrý exemplár BMW X5 M. Vidieť na ňom ostré tvary predného nárazníka i čierne mnoholúčové disky kolies, pravdepodobne ide o rozmer 22 palcov. V priestore pod otvorenou kapotou sa črtá kryt motora označený písmenom M.

Identitu pohonnej jednotky síce nemáme oficiálne potvrdenú, ale reálna možnosť je prakticky jediná. Srdcom výkonného SUV by mala byť najnovšia evolúcia dvakrát prepĺňaného osemvalca so zdvihovým objemom 4,4 litra. Podľa zákulisných zdrojov pôjde o rovnakú verziu, aká poháňa aj model M5. Znamená to maximálny výkon na úrovni 441 kW (600 k).

Spomínaný sedan ponúkajú Bavori aj v drsnejšej verzii s prívlastkom Competition, ktorá má ešte ďalších 25 koní navyše. Rovnako na tom asi bude aj BMW X5. Medzi uniknutými fotkami sa totiž objavilo aj vozidlo s výraznou červenou farbou, ktorého štítok hovorí jasnou rečou. Zábery okrem toho zachytávajú aj časť zadného nárazníka s difúzorom a štvoricou výfukových koncoviek.

Test BMW X5 M50d: Naozaj vedie, zatiaľ

Štvrtá generácia vozidla boduje na mnohých frontoch. Jej vzhľad nemusí byť po chuti každému, ale silnú naftovú verziu takmer niet za čo kritizovať.

Medzi fotografiami nechýba ani interiér, ktorému v predstavenej forme kraľuje červená koža doplnená karbónovými obkladmi. Medzi špecifiká možno zaradiť grafiku prístrojov, volič prevodovky, červené štartovacie tlačidlo či extra ovládače na volante veliace jazdným režimom.

Z publikovaných materiálov to vyzerá, že silné BMW X5 M je pripravené na svetovú premiéru. Jej dátum však zatiaľ automobilka nespresnila. Pokojne sa môže odohrať už v najbližších týždňoch na pôde autosalóne v New Yorku, no čakanie môže trvať aj podstatne dlhšie. To ukáže až čas. Už teraz je pritom jasné, že na rovnakej technike vznikne časom aj športová verzia príbuzného typu X6.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×